Keçiören'de iftara yetişemeyenlere kırmızı ışıkta iftariyelik dağıtıldı

05 Eylül 2009 - 09:21

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, şehir merkezindeki yoğunluk nedeniyle trafikte kalıp iftar için evine yetişemeyen vatandaşlara kırmızı ışıkta iftariyelik dağıttı. Başkan Ak, bazı vatandaşların kendisini görünce kısa bir şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Keçiören Belediye Başkanı Ak, şehir hayatında insanları en çok etkileyen unsurun başında trafiğin geldiğini belirterek, Ramazan'da evine yetişemeyenler için iftariyelik dağıttı. Keçiören Tepebaşı kavşağındaki ışıklarda bekleyen Başkan Ak, önce iftariyelikleri tanıtarak içindeki yiyecekleri gösterdi. Başkan Ak, daha sonra şapkasını takarak, kırmızı ışıkta bekleyen araçların arasında vatandaşları iftariyelik dağıttı. Birçok vatandaş Başkan Ak'ı karşılarında görünce önce şaşırdı. İftariyelikleri alan vatandaşlar bir süre sonra oruçlarını açtı. Başkan Ak'ın ışıkta duran bir otobüste dağıttığı iftariyelikler ise elden ele bütün vatandaşlara ulaştırıldı.

İşlerinden çıkan insanların iftara yetişme telaşı nedeniyle yoğun bir trafik oluştuğunu aktaran Başkan Ak, birçok vatandaşın yaşanan stres nedeniyle sinirlerinin gerildiğini, vatandaşların iftar yaparak rahatlamalarını sağlamayı amaçladıklarını bildirdi. Vatandaşların tamamına yakınından olumlu tepki aldıklarını aktaran Ak, iftariyelik dağıtımını Keçiören'in ana arterlerin bulunduğu 6 noktada, 25 gönüllü genç yardımıyla yaptıklarını bildirdi. İftariyelik dağıtımına kendisinin de katıldığını ifade eden Başkan Ak, "Tabi insanlar şaşkınlık içerisinde ne olduğunu anlamaya çalışıyor öncelikle. Ama olayı anladıktan sonra da hem yüzlerindeki tebessüm, hem de teşekkürler bizlere yetiyor." diye konuştu.

Başkan Ak, daha sonra basın mensuplarıyla iftarını açtı. Keçiören Belediyesi'nin Ramazan ayının başlangıcından itibaren dağıttığı iftariyeliklerin ana arterlerde dağıtılmaya devam edileceği bildirildi.


(CİHAN)


Türkiye