Kenyalı Munıale, Türkiye'ye gelin oldu

03 Ağustos 2010 - 16:51

Kırıkkaleli Nevzat Yeniay isimli vatandaş Kenya asıllı İsveçli Samantha Kanaga Munıale ile evlendi. Ankara'nın Etimesgut ilçesinde oturan Yeniay, bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığı Samantha'ya evlilik teklif ettiğini söyledi. Samantha'nın henüz öğrenci olduğunu ve birlikte İsveç'te yaşayacaklarını ifade eden Yeniay, "Yıllardır aradığım aşkı buldum. Samantha ile ömür boyu mutlu bir evlilik sürmek istiyorum." diye konuştu.

Siyahi Samantha ile Nevzat Yeniay Etimesgut Belediyesi'nde kıyılan nikahla resmen evlendi. Belediye Nikah Salonu'nda kıyılan nikahta çiftler büyük heyecan yaşadı. Gelin Samantha Türkçe bilmediği için evlendirme memurunun sorusuna; "Okey" dedi. Ancak cevabın "Evet" olması gerekliliğinin hatırlatılması üzerine yüksek sesle 'evet' dedi.

CAN HAVLİYLE AYAĞINA BASTI

İmzaların atılmasının ardından aile büyükleri, Türk adet ve geleneklerine göre gelinlerin damadın ayağına basması gerektiğini hatırlattı. Samantha bu duruma bir önce bir anlam veremezken damat Nevzat Yeniay Samantha'nın ayağına bastı. Can havliyle Yeniay'ın ayağına basan Samanta, bu geleneği de yerine getirmiş oldu.


(CİHAN)


Türkiye