Kimse Yok Mu 5 kıtada kurban kesip, dağıtacak

19 Ekim 2010 - 15:29

Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri Kurban coşkusunu dünyanın beş kıtasında yaşayacak. Türkiye'nin bütün illerinde ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ulaştıracak olan dernek, ülke ülke gezip ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtacak.

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Kıratlı, Şube Müdürü Hasan Aşçı ve yönetim kurulu üyeleri, Selçuk Otel'de yaptıkları basın toplantısında 2010 yılı Kurban bedeli olarak 400 lira belirlendiğini açıkladılar.

Konu hakkında açıklamada bulunan Şube Müdürü Hasan Aşçı, şunları söyledi: "Kimse Yok Mu Derneği, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da modern tesislerde kurban kesimleri yaparak, şubelerinin bulunduğu 28 ilde ve Türkiye'nin bütün illerindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak. Kesilen kurbanlar 7'şer kiloluk vakumlu torbalara konularak kurban için hazırlanan özel kolilerle, dernek yetkilileri ve gönüllüleri tarafından bizzat ihtiyaç sahibi ailelerin kapısına kadar götürülerek teslim edilecek."

Dernek gönüllülerinin Kurban Bayramı'nı ihtiyaç sahibi insanların yanında geçirerek onların sevincine ortak olacağını belirten Aşçı, "Dernek gönüllüleri, geçen yıl olduğu gibi yine bu Kurban Bayramı'nda Kimse Yok Mu Derneği ile beraber yollara düşüyor. Geçen yıl kendi kurban etlerini bizzat kendi elleriyle ihtiyaç sahibi insanların kapılarına kadar gidip dağıtan 2316 gönüllü esnaf ve işadamı bu yıl yine kurban sevincine ortak olmak istiyor." dedi.

Kimse Yok Mu Derneği olarak Türkiye'deki kurban bedelini 400 TL olarak belirlediklerini bildiren Aşçı, şu bilgileri verdi, "Kimse Yok Mu Derneği kanalıyla kurbanlarını yoksullara ulaştırmak isteyen hayırseverler, derneğin banka ve postane hesaplarına kurban bedeli olarak 400 TL bağışlıyor. Kimse Yok Mu yurtdışı kurban bedeli ise 100 dolar ile 420 dolar arasında değişiyor. Bazı Afrika ülkelerinde 100 dolar olan kurban bedeli Pakistan'da 150, Filistin'de ise 420 dolar. Derneğimiz aracılığı ile kurbanlarını gerek yurt içi, gerekse yurt dışında kestirmek isteyen hayırseverlerimiz Kurban bağışlarını banka hesaplarımızdan gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirler."


(CİHAN)


Türkiye