Kimse Yok Mu Derneği 44 ülkede kurban kesimi yapacak

11 Kasım 2009 - 15:35

Dünya çapında yaptığı yardım faaliyetleriyle adından söz ettiren Kimse Yok Mu Derneği, bu yıl Kurban Bayramı münasebetiyle 44 ülkede kurban kesimi yaparak, dağıtımını gerçekleştirecek.

Dünya'nın çok sayıda ülkesinde yardıma muhtaç insanların yanında yer alan Kimse Yok Mu Derneği, Kurban Bayramı için tekrar kolları sıvadı. Dernek, bu kapsamda Myanmar, Somali, Hindistan, Kenya ve Somali gibi 44 ülkede kurban kesim ve dağıtım organizasyonu gerçekleştirilecek.

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi'nin de, Kurban Bayramı çerçevesinde; Afganistan, Kırgızistan, Hindistan, Yemen, Burma, Moritanya, Etiyopya ve Nijer olmak üzere 8 ülkede kurban kesim ve dağıtım işlemi yapacağı açıklandı.

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, dernek gönüllülerinin geçen yıl yaptıkları kurban çalışmalarının geniş kitlelerin takdirini topladığını söyledi. Kurban Bayramı'nda derneğin gerçek ihtiyaç sahipleriyle yardımseverleri buluşturduğunu ifade eden Hasan Aşçı, "Derneğimiz, ihtiyaç sahibi ailelere kurban etinin yanında, çeşitli hediyelerle de bayram kardeşliğini pekiştiriyor. Bu yıl biz yurt içinde kurban kestirmek isteyenlerin kurbanını yurt içinde, yurt dışında kurban kestirmek isteyenlerin ise kurbanını yurt dışında kesiyoruz. Yurt dışında ya da yurt içinde kesilen kurbanları dernek gönüllüleri vasıtasıyla kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi insanlara bizzat ulaştırılıyor" dedi.

Kurban bedelinin 330 TL olduğunu söyleyen Aşçı, Kimse Yok Mu Derneği kanalıyla kurbanlarını yoksullara ulaştırmak isteyen hayırseverlerin, dernekle irtibat içerisine geçmelerini istedi.


(CİHAN)


Türkiye