Kimse Yok Mu Derneği, Ramazan'da 55 ülkeye kumanya ulaştıracak

30 Temmuz 2011 - 14:21

KONYA - Kimse Yok Mu Derneği, bu Ramazan'da da dünyanın dört bir yanında iftar sofrası kuracak. Dernek, Türkiye’de 40 bin kişiye ulaşacak yardımların yanı sıra dünyanın 55 ülkesine de gıda ve ihtiyaç malzemeleri ulaştıracak.
Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, Ramazan ayında yapılacak faaliyetler hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Derneğin Konya Şubesi’nin bu yıl, Hindistan, Etiyopya Yemen ve Kırgızistan'da temel ihtiyaç ve gıda maddelerinden hazırlanmış kumanyalar dağıtacağı bilgisini veren Şube Müdürü Hasan Aşçı, hayırseverleri yardıma çağırdı.
Hasan Aşçı, Konya'da, ihtiyaç sahibi 150 ailenin evlerine 26 ayrı ekiple iftar yemeği götürüleceği bilgisini verdi. Aşçı, bir ailenin iftar yemeği bedelinin 5 lira olduğunu anımsattığı konuşmasında şunları kaydetti, “Ramazan ayında Konya’dan farklı olarak bu yıl ilk kez Karaman, ve Aksaray'da 12-14 arası çeşitten oluşan 4 bin 500 gıda kolisi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Bir gıda kolisinin bedeli, 60 liradır. Hayırsever hemşerilerimizden destek olmak isteyenleri davet ediyoruz.” dedi.

TÜRKİYE’DE 40 BİN KOLİ YARDIM YAPILACAK
Kimse Yok Mu Derneği, bu Ramazan ayında Türkiye genelinde 40 bin gıda kolisi dağıtacak. Ayrıca, bayram sonrasında derneğe kayıtlı ihtiyaç sahiplerine bayramlık giyecek ve şeker yardımı yapılacak.
Hasan Aşçı, derneğin sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında yardım faaliyetleri yürüttüğünü anımsattı. Ramazan ayı ile birlikte çoğunluğunu Afrika ülkelerinin oluşturduğu yerlere yardım götürüleceği bilgisini veren Aşçı, "Derneğimiz Ramazan bayramında dünya genelinde 55 ülkeye gidecek. Konya şubesi olarak Yemen, Hindistan, Kırgızistan ve Etiyopya'da temel gıda maddelerinden hazırlanan kumanyaları dağıtacağız.Vatandaşlarımız, yurt dışı kumanya kampanyasına hem online hem de SMS yoluyla katkıda bulunabilirler. Kumanya bedeli 60 lira. Kampanyaya katılmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız derneğimizin www.kimseyokmu.org.tr adresinden detaylı ilgili bilgilere ulaşabilirler." şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Güncel