Kimse Yok Mu Derneği, Ramazan’da 70 ülkede kumanya dağıtacak

10 Temmuz 2012 - 14:54

KONYA - Kimse Yok Mu Derneği, bu yıl da Ramazan ayında hem yurt içinde hem de yurt dışında ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapacak. Derneğin bu yıl yurt içindeki hedefi 90 bin ihtiyaç sahibine kumanya dağıtmak. Yurt dışında ise 70 ülkede ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılacak.

Ramazan ayında iftar sofraları kuran ve gıda dağıtımları yapan Kimse Yok Mu Derneği, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürecek, ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek. Ellerinde kumanyalarla Türkiye’deki ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarına misafir olacak Kimse Yok Mu gönüllüleri, mesafe gözetmeksizin dünyanın dört bir yanında Ramazan coşkusunu yaşatacak.

Kimse Yok mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, Konya olarak Aksaray ve Karaman illerini de kapsayan bölgelerinde 6 bin Ramazan kumanyası dağıtmayı ve bin kişinin de evlerine sıcak yemek ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Derneğin Konya şubesi olarak yurt dışındaki faaliyetlerini de anlatan Aşçı, zor günler yaşayan Yemen’de Ramazan ayının başından itibaren Konyalı gönüllü ve hayırseverlerin katılımıyla gıda paketleri dağıtılacağını anlattı.

Yemen’de dağıtılacak gıda paketlerinin fiyatının 40 Dolar olarak belirlendiği bilgisini veren Hasan Aşçı, “Konya Şubesi olarak 10 bin adet gıda kolisini Yemen’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz. Böylelikle ciddi sıkıntıları olan Yemen halkının bir nebze olsun rahatlamalarını sağlayacağımızı ümit etmekteyiz.” dedi.

Yardımsever vatandaşların mübarek ayda kolay bir şekilde iftariyelik bağışında bulunabilmeleri için 5 TL’lik SMS kampanyası başlattıklarını duyuran Aşçı, “İhtiyaç sahibine bir günlük iftar sofrası kurdurmalarına vesile olmayı amaçlıyoruz. Bunun için 42İFTAR yazarak 5777’ye 5 TL değerinde SMS atılması yeterli olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Hasan Aşçı, Kimse Yok Mu’nun bu yılki Ramazan kumanya paketi bedelinin 70 TL (40 Dolar veya 30 Euro) olarak belirlendiğini açıkladı. Aşçı, içeriğinde kıyafet ve ayakkabı olan bayramlık hediye paketinin bedelinin ise 80 TL olduğunu duyurdu.

Aşçı, bağışçıların, Kimse Yok Mu’nun Ramazan çalışmaları hakkında konya@kimseyokmu.org.tr internet adresinden ve 0332 342 2610 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabileceklerini söyledi. Aşçı, iftar yemeği vermek isteyenlerin ise 42İFTAR yazıp 5777’ye SMS atarak 5 TL’lik bağışta bulunabileceklerini belirtti.

(CİHAN)


Güncel