Kimse Yok Mu, Konyalı hayırseverlerin yardımlarını Pakistan'a trenle götürecek

20 Ağustos 2010 - 17:52

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, Konyalı hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanacak Pakistan Treni ile gerekli ihtiyaç malzemelerini en kısa zamanda Pakistan'a ulaştıracaklarını belirtti.

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi yöneticileri Selçuk Otel'de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya derneğin Konya Şube Başkanı Hasan Kıratlı, Şube Müdürü Hasan Aşçı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kimse Yok Mu Şube Müdürü Hasan Aşçı,dost ve kardeş ülke Pakistan'ın son 80 yılın en büyük felaketi ile karşı karşıya kaldığını hatırlattı. Kurtuluş Savaşı'nda kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk halkına gönderen kardeş ülke Pakistan halkının canlarını, evlerini, hayvanlarını ve topraklarını selde kaybettiğini dile getiren Aşçı, "Pakistan şimdi kaybettiklerine ağlıyor. Kardeş ülkenin vefakar halkı Ramazan ikliminin yaşandığı şu günlerde Türk halkından yardım bekliyor. Kimse Yok Mu Derneği Pakistanlı selzedeler için 200 bin dolarlık nakit, 1500 aileye 30 ton kumanya yardımı yaptı. Kimse Yok Mu ayrıca kurduğu iftar çadırlarıyla her gün 1200 kişiye Ramazan ayı boyunca iftar veriyor." dedi

Konyalı hayırseverleri Pakistan halkına el uzatmaya çağıran Aşçı, "Ülkemizin yaşadığı Kurtuluş Savaşı girdabında bize el uzatan; kendi fakirliğiyle kıyaslanamayacak maddi desteği her türlü zorluğa rağmen bize ulaştıran, her zaman kendi kardeşimiz kadar yakın ve dost bildiğimiz Pakistan halkını gelin bu Ramazan iftar sofralarımıza ortak edelim. Bizler 'komşusu açken kendisi tok yatanın vay haline' diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. 2 -3 Dolarla bir ailenin iftar açabildiği ülkede iftar sofraları kuralım. Acılarını paylaşalım, yanlarında olduğumuzu onlara hissettirelim. Siz de bilirsiniz ki kardeşlik ve dostluk acı günlerde kendini gösterir. Özellikle sağlık sektöründe çalışan hayırseverlerimize serum, antibiyotik ve bağırsak antiseptiği türü ilaç malzemelerine çok ihtiyaç olduğunu da buradan duyuralım." diye konuştu.

Aşçı, Konyalı hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanacak Pakistan treni ile gerekli ihtiyaç malzemelerini en kısa zamanda Pakistan'a ulaştıracaklarını anlattı.


(CİHAN)


Türkiye