Kır Kahvesi’nden Antakya izlenecek

20 Ağustos 2011 - 15:18

HATAY - Antakya Belediyesi’nin Habib-i Neccar Dağı eteklerinde İzmir Caddesi’nde inşaat faaliyetlerini sürdürdüğü 'Kır Kahvesi' projesinin yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı.
Antakya Belediyesi, Antakyalıların ailece ziyaret edebilecekleri, piknik yapabilecekleri, Antakya'yı kuşbakışı izleyebilecekleri, yoğun iş temposundan bir nebze de olsun uzaklaşarak dinlenip nefes alabilecekleri, sohbet edip çay-kahve içebilecekleri yepyeni bir mekanı daha kent insanının hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Kentin muhtelif noktalarında gerçekleştirilen belediye hizmetlerini inceleme ve denetlemek için kent turu atan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İzmir Caddesi’nde yapım çalışmaları devam eden 'Kır Kahvesi' inşaat alanına da ziyarette bulundu. İnşaatı gezerek burada yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyen Belediye Başkanı Savaş, yetkililerden proje çalışmaları hakkında bilgiler aldı ve projenin inşaatında çalışan işçilerle sohbet etti. Savaş ayrıca, bir süre inşaatın bulunduğu alandan Antakya’yı kuş bakışı izleme imkanı buldu.
Habib-i Neccar Dağı eteklerinde İzmir Caddesi üzerinde ışıklı Atatürk Silüetinin bulunduğu bölgenin yanında inşaat çalışmaları hızla devam eden "İzmir Caddesi Kır Kahvesi" toplam 200 metrekare alan üzerine yapılıyor. Ailece mekanı ziyaret edecek vatandaşların Antakya'yı kuş bakışı izlemeleri amacıyla tesisin çevresi tamamen cam görünümlü olarak inşa ediliyor. Tesiste ayrıca oturma grupları, modern aydınlatma sistemi ve sosyal donatı alanları bulunuyor. İzmir Caddesi Kır Kahvesi Projesi'nin Eylül ayı ortalarına kadar tamamlanarak Antakyalıların hizmetine sunulması planlanıyor.
İzmir Caddesi Kır Kahvesi Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Antakya Belediye Başkanı Savaş, "Hemşerilerimize ailece ziyaret edebilecekleri, piknik yapabilecekleri, Antakya'yı kuşbakışı seyredebilecekleri, dinlenip nefes alabilecekleri, ailece çay-kahve içip sohbet edebilecekleri sosyal mekanlar kazandırmaya devam ediyoruz. İzmir Caddesi Kır Kahvesi Projesi'de bunlardan biri. İnanıyorum ki hemşerilerimizin ailelileriyle, dostlarıyla ziyaret edeceği Antakya'nın gözde mekanlarından biri olacaktır. Tesisin inşaatını Temmuz ayının sonuna doğru tamamlamayı ve hizmete sunmayı hedefliyoruz." dedi.

(CİHAN)


Güncel