Kırşehir’deki operasyonda devletin kasasına 1 milyon 150 bin TL para girdi

31 Mayıs 2012 - 14:59

KIRŞEHİR - Kırşehir merkezli 10 il ve 6 ilçede yapılan kaçak akaryakıt operasyonunda ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Polislerin bu şebekeye yaptığı operasyondan devletin kasasına 1 milyon 150 bin TL girdiği öğrenildi.

Kaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, operasyon kapsamında M.N.S., B.I., D.I., E.I., V.K., A.S., Ş.B., T.T., S.Y., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Bugün ise yapılan çalışmaların ardından, sorgusu tamamlanan T.I., A.İ., F.N., H.İ., M.İ.I., Y.I., N.A.ve Ş.A.adliyeye sevk edildi.

Bu şahısların kaldıkları illerde şunlar ele geçirildi: Kaman ilçesinde 24 ton motorin ve 7,5 ton LPG, Denizli’de 28 ton akaryakıt, Kırıkkale’de 35,5 ton akaryakıt, Antalya’da 20 ton akaryakıt, Diyarbakır ili Bismil ilçesinde 37 ton akaryakıt, Mardin Nusaybin ilçesinde 1 adet kurusıkıdan çevirme 7,65 mm tabanca, 5 adet fişek, Ankara’da 65 adet 9 mm tabanca fişeği, çok sayıda cep telefonu ve yazılımları değiştirilmiş yazarkasalar, pos cihazları, suç geliri olarak değerlendirilen 16 bin TL nakit para."

(CİHAN)


Güncel