Konya'dan Hakkari'ye kardeşlik köprüsü

30 Aralık 2010 - 15:19

Konya'da Merve Eğitim Kurumlarına bağlı Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, geçen yıl başlattığı 'kardeş okul' projesine bir halka daha ekledi. Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Büyük Çiftlik İlköğretim Okulu ile kardeş okul oldu.

Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, SBS, olimpiyat, proje başarılarının yanında sosyal içerikli programlarda da adından söz ettirmek istiyor. Konu ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Eyüp Çetin, 'kardeş okul' projesiyle başarı çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. Çetin ayrıca, geçen yıl sadece Konya'da bir okulu kendine kardeş edindiğini, bu yıl geçen yılki okulla beraber bir de Güneydoğu'da kardeş okul edindiğini dile getirdi.

Öğrencilere yardımlaşma ve dayanışma duygusunu aşılamak istediklerini belirten Okul Müdürü Çetin, "Bu yardımlaşmayı çocuklara, okul sıralarında öğretmeliyiz. Bu düşünceden hareketle geçen yıl başlattığımız 'kardeş okul' projemize bu yıl Hakkâri Yüksekova Büyük Çiftlik İlköğretim Okulu'nu da ekledik. Bu sayede, kardeşlik yardımlaşma ve dayanışmanın önemli olduğunu öğrencilerimize bizzat göstermek istedik. Bu çerçevede öğrenci ve öğretmenlerimizin kampanya boyunca toplayacakları kitap, kırtasiye başta olmak üzere ayni ve nakdi yardımlar kardeş okullara ulaştırılacaktır." dedi.


(CİHAN)


Türkiye