'Kurban Seferberliği'ne katılan iş adamlarına plaket

24 Kasım 2011 - 17:59

KONYA - Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi ve Akşehir Sanayici ve İşadamları Derneği (AKSİAD)'nin birlikte organize ettiği 'Kurban Seferberliği' için Senegal, Nepal, Kenya ve Cizre’ye giden 16 iş adamına Akşehir Kültür Merkezi'nde plaket verildi.
Programa katılan Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı, programda oluşan duygu seli karşısında çok etkilendiğini, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. Gönüllülere plaket veren Akşehir Belediye Başkanı Abdulkadir Oğul, kurban organizasyonu ve yurt dışındaki Türk okullarının dünya barışına katkıda bulunduğunu belirterek, fedakar iş adamlarına desteklerinden dolayı minnettar olduğunu ifade etti.
Programda konuşan Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, derneğin yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerini anlattı. Aşçı, "Dışarıda bambaşka bir dünya var ve oralarda sizin getireceğiniz bir lokma yardıma muhtaç binlerce insan var. Gidenler, görenler bunun ne demek olduğunu çok iyi biliyor." dedi.
Programa; Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Abdulkadir Oğul, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Erdal Çiftçi’nin yanı sıra İlçe Müftüsü Karabey Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk ve şube müdürleri, Devlet Hastanesi Başhekimi Ercüment Taşpınar, Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Kıratlı ve Şube Müdürü Hasan Aşcı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(CİHAN)


Güncel