Kurumlar arası futbol turnuvası başladı

17 Nisan 2013 - 17:03

İSTANBUL - Güngören Belediyesi Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ligi kapsamında gerçekleştirilen ‘Kurumlar arası Futbol Turnuvası’ başladı. İlçede bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin de katıldığı turnuva her yıl büyük mücadeleye sahne oluyor.

Güngören Kaymakamı Zafer Orhan, Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, AK Parti İl Teşkilatlanma Başkanı Halis Dalkılıç, İlçe Başkanı Ercüment Sever ve Belediye Başkan Yardımcılarının katıldığı açılış töreninde ilk maç; Güngören Belediye Başkanlığı ve BEDAŞ arasında yapıldı. Maç öncesi folklor ekibi kemençe eşliğinde bir gösteri sundu. Maçı, geçen yılın şampiyonu BEDAŞ 9-2’lik skorla kazandı.

2012-2013 yılı futbol turnuvasında Belediyenin yanı sıra, BEDAŞ, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, GÜSİAD, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Güngören Vergi Dairesi, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Amatör Spor Kulüpleri Derneği, Hükümet Konağı ve TEİAŞ mücadele edecek.

Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, ilçedeki kurumlar arası dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla bu yıl turnuvanın 8.’sini düzenlediklerini belirterek, “İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerini tek bir platformda kaynaştırmaya çalışıyoruz. Bunu da 8 yıldır başarıyla yürütüyoruz. Yeşil sahalarda mücadeleler centilmence geçiyor. Rakipler maç sonrası birbirini tebrik ediyor. Amacımız da bu centilmenliği ortaya çıkarmaktı. İlçemize hizmet veren kuruluşları iş yaşantıları dışında da önemli değerleri paylaşmalarını arzuladık ve bunu başardığımızı görmek bizi mutlu ediyor.” diye konuştu.

(CİHAN)


Güncel