Laleli'de bozuk yol çilesine vatandaş tepkisi (Özel)

03 Şubat 2012 - 15:00

İSTANBUL - İstanbul’daki tekstil ticaretinin en önemli merkezlerinden Laleli’de esnaf ve sürücüler yol çilesi çekiyor. Yaklaşık bir ay önce kanalizasyon ve asfaltlama çalışması başlatılan Ordu Caddesi’nde açılan derin çukurlar ve bozuk yol, araçlarda hasarlara sebep oluyor. Görüntünün Laleli’ye yakışmadığını belirten çevre sakinleri yolun bir an önce yapılmasını istedi.

Laleli’nin içinden geçen Ordu Caddesi’nde başlatılan kanalizasyon yenileme ve asfaltlama çalışması bir ayı aşkın bir süredir devam ediyor. Yolda açılan çukurlar kar suyunun da etkisiyle iyice büyüdü. İstanbul tekstil sektörünün kalbi durumundaki cadde, bu bölgeye gelen yabancı işadamları, turist ve vatandaş için çile oldu. Vatandaşlar çukurlara düşen araçlardan sıçrayan çamurdan korunmanın yollarını ararken sürücülerde yoldan hasar görmeden geçmek için ter döküyor. Yolu sürekli kullanan bir taksici, “Burası turistlerin geldiği bir yer. Bu manzara yakışmıyor. Burası İstanbul’un merkezi. Turist bu yolu böyle görünce bu ülkenin hali ne demez mi? Belediyenin yapması lazım.” diye konuştu.

Ordu Caddesi’nde çalışan bir esnafta. “Yaklaşık 1 ay 40 gündür burası çamur içerisinde. Sürücüler,araçları ile bu çukurlara düşüyor. Yetkililere sesleniyoruz. Bu rezalete bir an önce son versinler. Çalışma vardı. Üzerine kapattılar böyle bırakıp gittiler. Buradan geçen insanlara yazık.” dedi.

Caddede büfe işleten başka bir esnafta, “ Araçlar çukurlar yüzünden tek şeritten geçiyor. Araçlar dükkanlara mal indirmek için yanaşamıyor. Trafik oluşuyor. İnsanlar rahatsız oluyor.” ifadelerini kullandı.

Köstebek yuvasına dönen yolda güçlükle ilerleyen bir başka sürücü, “Arabaya çok zarar veriyor. Ön takım bırakmıyor. Müşteri gelmek isteyince mecburen geliyoruz. Gelince de çıkamıyoruz.” şeklinde konuştu.(CİHAN)


Güncel