Listeye giremeyen Milletvekili Kıratlı helallik istedi

19 Nisan 2011 - 12:55

KIRIKKALE - 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde listeye giremeyen AK Parti Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, Kırıkkale’den helallik istedi. Seçimlerde listeye giremediğini ve Kırıkkale’den ayrılmayacağını ifade eden Kıratlı, “Kırıkkaleliyim. Kırıkkale’den de hiçbir yere gitmiyorum.” dedi.

Kırıkkale’de yapılan ve yarım kalan yatırımların her zaman takipçisi olacağını belirten Kıratlı, Yeşil Vadi Projesi ile yakinen ilgileneceğini söyledi. Kıratlı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “22 Temmuz 2007 yılından bugüne milletvekili olarak başladığım görevimde, prensip ve ilke olarak benimsediğim hizmet etme anlayışımı ve çabalarımı hiç kesintiye uğratmadan, siz değerli basın mensuplarının da müşahedeleriyle memleketim için harcadım. Köy kent, kasaba ayırt etmedim. Daha öncede ifade etmiştim, Kırıkkale’de bölgecilik anlayışını ortadan kaldırdık. Hizmet nereye uygun ve lazım ise oraya hizmet götürdük. Kırıkkale’ye, memleketime hizmet etmekten gurur duyduğumu ve bunu kesinlikle siyaseten değil samimi duygularımla yaptığımın bilinmesini isterim. Tabiri caizse Kırıkkale ile yattım, Kırıkkale ile kalktım. Kırıkkale’ye onlarca eser kazandırdım.”

Kırıkkale’nin, yatırımlarla önümüzdeki süreçte Türkiye’nin en çok gelişen illerinden biri olacağını ifade eden Kıratlı, “Böylece ilimizin sanayileşmesi büyük ivme kazanacak ve sonucunda ilimizin en önemli sorunlarından birisi olan işsizlik azalacaktır. Kırıkkale’den asla kopmayacağım, getirdiğim ve yarım kalan tüm yatırımların takipçisi olacağım. Kırıkkaleli hemşehrilerim bundan önce nasıl bana ulaşıyorlarsa bundan sonra da onların hizmetinde olacağımı bilmelerini isterim. Geldiğimiz noktada, önce Allah ve sonra Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletvekilliğim ile ilgili bildiğiniz sonucu takdir ettiler. Şunu açıkça ifade etmek isterim. Ben misyon adamıyım ve benim sayın Başbakanımızla arkadaşlığım 30 yılın üzerindedir.
Burada kimin milletvekili olacağı değil, partimin başarısı ve ne kadar çok milletvekili çıkarması gerektiğidir. Ben de bu amaca uygun, milletvekili iken nasılsam bundan sonrası için de aynı duygu ve düşüncelerle hareket edeceğim.”

(CİHAN)


Güncel