Londra Türk Film Festivali, 'Kelebeğin Rüyası' ile başladı

22 Şubat 2013 - 14:13

LONDRA - Londra 18. Türk Film Festivali’nin açılış galası, “Kelebeğin Rüyası” filminin İngiltere prömiyeri gösterimiyle dün gece gerçekleştirildi. Londra'da yaşayan Türk vatandaşlarının yoğun ilgi gösterdiği gecede, Yılmaz Erdoğan'ın yönetmenliğini yaptığı filmi büyük alkış aldı.

Londra’nın sinemalarıyla ünlü meydanı ‘Leicester Square’deki Odeon West End sinemasındaki geceye, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, ünlü aktör Kadir İnanır, ‘Kelebeğin Rüyası’ filminin yönetmeni Yılmaz Erdoğan ile filmin oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat ve Zeynep Farah Abdullah katıldı.

Gecede Kadir İnanır’a “Golden Wings Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verilirken, Reis Çelik'in yönetmenliğini yaptığı ‘Lal Gece’ filmi “Golden Wings Digitürk Dijital Dağıtım Ödülüne” layık görüldü.

Kadir İnanır ödül töreninde yaptığı kısa konuşmasında, “Hepinizin gönlünde vatan hasreti var, biliyorum. Dünyanın en büyük şehrinde yaşıyorsunuz ama dünyanın cennetinden mahrumsunuz. 75 milyon insanın yaşadığı cennet ülkemin yürekleri sıcacık insanlarından, barış dolusu selamlar getirdim.” diye konuştu.

Yılmaz Erdoğan ve diğer oyuncuların da film hakkındaki duygu ve düşüncelerini paylaştığı gala, "Kelebeğin Rüyası" film gösterimiyle sona erdi.

Bu sene 18.’si yapılan Londra Türk Film Festivali 11 gün sürecek. Film festivalinde kısa ve uzun metrajlı birçok Türk filmi, sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

(CİHAN)


Kültür Sanat