Macbeth Tayyare'de beğeniye çıkıyor

25 Ekim 2011 - 15:41

BURSA - Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini, William Shakespeare’in klasiklerinden biri olan ‘Macbeth’ ile açacak. ‘Macbeth’in prömiyeri, 27 Ekim Perşembe günü saat 20.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Şehir Tiyatrosu, dünya tiyatrosunun en önemli isimlerinden biri olan Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Macbeth’in provalarına son hızla devam ediyor. Shakespeare’in yazdığı, Sabahattin Eyüboğlu’nun Türkçe’ye çevirdiği ‘Macbeth’, İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Kubilay Karslıoğlu’nun yönetmenliğinde sahneye taşınıyor. Prömiyeri, 27 Ekim Perşembe günü saat 20.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Macbeth’de Şehir Tiyatrosu sanatçıları tam kadro rol alıyor. Dekorunu Sertel Çetiner’in, kostümlerini Müge Orhan’ın hazırlayacağı oyunun ışık tasarımına Zeynel Işık, müzikleri de Murat Gedikli imzasını atıyor.
Güç tutkusunun insan ruhu üzerindeki etkisini konu alan oyun, Shakespeare´in en çok sahnelenen yapıtları arasında yer alıyor.

(CİHAN)


Kültür Sanat