Maden işçisinin cesedine 4,5 saat sonra ulaşıldı

30 Haziran 2012 - 21:05

ZONGULDAK - Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gökçeler beldesinde özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan Temel Erbay’ın cesedine yaklaşık 4,5 saat sonra ulaşıldı. Erbay’ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Gökçeler Beldesi Özel Maden Ocağı eksi 300 kodu üretim panosunda tahkimat görevlisi olarak çalışan Temek Erbay, tavanın göçmesi sonucu göçük altında kaldı. TTK Tahlisiye İstasyonu ekibinin göçük açma çalışmaları sonucu saat 19.00 sıralarında ulaşılan Erbay’ın cesedi, ocaktan çıkarıldı. Erbay’ın cesedi cenaze aracına taşınırken, ocak önünde bekleyen yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

İşyeri çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, "Eksi 300 kodunda çalışan arkadaşımız Temel Erbay, tavanın göçmesi sırasında ayağı sıkıştığı için kaçamamış. Diğer 3 arkadaşı kaçarak hayatlarını kurtarmışlar. Olayda ihmal olup olmadığı konusunda bir açıklama yapamam. Onu araştıracaklar. Madenci arkadaşlarımızın başı sağolsun." dedi.

Cenazesi, otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilen Temel Erbay'ın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Göçükle ilgili soruşturma başlatıldı.

(CİHAN)


Güncel