Mahdum Kulu'nun heykelini iki cumhurbaşkanı açacak

26 Şubat 2012 - 11:11

ANKARA - Türkmenistanlı Şair, Yazar ve Felsefeci Mahdum Kulu’nun Dikmen Vadisi 3. Etapta Türkmenistan Parkı’na yaptırılan heykelinin açılışı, 29 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilecek. İki ülkenin folklor ekiplerinin gösterilerinin de yer alacağı törende heykelin açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Türkmenistan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov yapacak.

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov’un resmi temaslarda bulunmak için geleceği Ankara ziyareti sırasında gerçekleştirilecek açılış töreni, 29 Şubat Çarşamba günü saat 15.30’da Dikmen Vadisi 3. Etap rekreasyon alanındaki Türkmenistan Parkı’nda gerçekleştirilecek. Açılış töreninde iki ülkenin folklor ekipleri gösterilerini sunacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Dikmen Vadisi 3. Etapta bulunan rekreasyon alanı içine Türkmenistan Parkı adının verilmesi, uygun bir yerine de Türkmenistanlı ünlü Şair, Yazar ve Felsefeci Mahdum Kulu’nun heykelinin dikilmesi kararı alınmıştı. Türkmenistan Cumhuriyeti tarafından yaptırılan Mahdum Kulu’nun heykeli, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından açılışa hazır hale getirildi.

(CİHAN)


Dünya