Mahkumlar, Pakistan'ın yardım çığlığına sessiz kalmadı

03 Eylül 2010 - 15:23

Türkiye'den selin vurduğu Pakistan'a yardımlar her geçen gün giderek artıyor. Toplumun her kesiminden giden yardımlara bir yenisi daha eklendi. Yardım çağrısını unutmayan Eskişehirli mahkûmlar, Pakistan'a yardım eli uzattı. Eskişehir Açık Cezaevi'nde yatmakta olan bir grup mahkûm, harçlıklarından topladıkları 3 bin TL'yi Pakistan'a gönderilmesi için Eskişehir Müftülüğü'ne teslim etti. Müftülükçe teslim alınan paralar Pakistan'a iletilecek.

Eskişehir Müftüsü Ahmet Akın, Eskişehir Açık Cezaevi'ndeki mahkûmların, sel felaketi yaşayan Pakistan'ın yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak için aralarında topladıkları 3 bin lirayı kendilerine ilettiğini söyledi.

Mahkûmların bu davranışının kendilerini çok sevindirdiğini belirten Akın, "Eskişehir Açık Cezaevi'nde bulunan mahkûmlar da istihkaklarını toplayıp Pakistan'a gönderilmesi için bize getirdi. Kendi aralarında topladıkları ve bir kişi aracılığıyla ilettikleri paraları biz de Pakistan'a göndereceğiz. Mahkûmlar zaman zaman aralarında topladıkları bu paraları bizlere gönderiyorlar." diye konuştu.

Öte yandan, Eskişehir'de 15 gün içerisinde 1 milyon 85 bin TL nakdi yardımın toplandığı belirtildi. Bayram sonuna kadar devam edecek olan yardımların Pakistan'a düzenli olarak iletildiği kaydedildi.


(CİHAN)


Türkiye