Malatya Polis Okulu'na 600 kişilik yeni bina yapılacak

30 Aralık 2010 - 14:47

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu'na yapılması planlanan 600 kişilik ek bina inşaatının 2011'de yapılacağını söyledi.

Öznur Çalık, yaptığı açıklamada, 400 öğrenciyle hizmet veren Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu'nun kapasitesinin bin öğrenciye çıkarılması için çalışma başlatıldığını anımsattı. İçişleri Bakanlığı tarafından 2010 yılında 600 kişilik ek bina için 2 Milyon TL ödenek gönderildiğini belirten Çalık, yeni okul binası projesinin 2011 yılı yatırım programına alındığını duyurdu.

Malatya Polis Meslek Yüksekokulu'nda verilen nitelikli eğitimden daha çok polis adayının yararlanabilmesi için fiziki imkanların artırılmasına yönelik çalışma başlattıklarını anlatan Çalık, şöyle devam etti: "Daha çok öğrencinin Malatya'dan ve Malatya'nın misafirperverliğinden memnuniyet duyabilmesi için bir fırsat doğmuştur. Malatyamızın doğunun cazibe merkezi olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Polis Meslek Yüksek Okulumuzun kontenjanında yapılacak artırım ve dolayısıyla yapılacak yeni okul inşaatı da, çevre illerden polis adaylarımızın Malatya'daki eğitim turizminden yararlanabilmeleri için fırsat olacaktır. Yeni okulumuzun; yeni öğrencilerimiz, velilerimiz, eğitmenlerimiz ve Malatyamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu projenin hayata geçmesinde bizlerle birlikte gayret gösteren PMYO Müdürümüze, Polis Akademisi başkanımıza, DPT ve İçişleri Bakanı Müsteşarlarımıza, Milletvekillerimize ve Sayın Bakanımıza ve teşekkürlerimi sunuyorum."


(CİHAN)


Türkiye