Memur-Sen: Şiddet içerikli tepkiler filmin çekilme amacına hizmet eder

30 Eylül 2012 - 15:19

TRABZON - Memur-Sen Tonya Temsilcisi Ziya Durmuş, Müslümanlara ve İslam dinine hakaret eden 'Müslümanların Masumiyeti' filmine tepki gösterdi. Durmuş, çekilme amacı, İslam dünyasında huzursuzluk çıkarma ve insanları kışkırtma olan filme gösterilen şiddet içerikli tepkilerin de filmin çekilme amacına hizmet ettiğine dikkat çekti.

Durmuş, yaptığı açıklamada, İslam dünyasını harekete geçirmek ve provoke etmek amacıyla çekildiği aşikar olan 'Müslümanların Masumiyeti' isimli provokasyon filmini çeken ve çekilmesini sağlayanları şiddet ve nefretle kınadıklarını belirtti. Durmuş, şöyle dedi:

“Müslümanlar arasında şiddeti yaygınlaştırma ve Müslümanları şiddet yanlısı olarak göstermek için planlanan ve provoke edilen gösteri ve protesto eylemlerinin amacına ulaşmaması için tepkilerin demokratik yollardan gösterilmesi gerekmektedir. Şiddet içermeyen demokratik tepkiler, oyun kurucuların hevesini kursaklarında bırakacaktır. İslam dünyasını provoke etmek için çalışan ve bir dinin kutsal değerlerine dil uzatanlar, tarihin er ya da geç kendilerini yargılayacağını, insanlığa hesap vermek zorunda kalacaklarını unutmamalıdır. İslam dünyasını provoke etmek için çalışan ve bir dinin kutsal değerlerine dil uzatanlar, tarihin er ya da geç kendilerini yargılayacağını, insanlığa hesap vermek zorunda kalacaklarını unutmamalıdır.

Memur-Sen olarak, bu filmi çeken, çekilmesine katkı yapan ve fikri planda destekleyenleri şiddet ve nefretle kınıyor, milletimizin ve İslam aleminin ortaya koyacağı tepkilerin de demokratik sınırlar içinde kalarak, provokasyon umanların amacına hizmet etmemelerini diliyoruz.“

(CİHAN)


Güncel