Meram Aymaz’da geleceğin ressamları ödüllendirildi

17 Nisan 2011 - 18:47

KONYA - Konya Özel Merve Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim faaliyetleri gösteren Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu tarafından gerçekleştirilen “Hayalimdeki Okul Bahçesi” adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu salonunda düzenlenen törenle ödüllerini alan öğrenciler, mutlu olduklarını söyledi. Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve ilköğretim 4-5 ile 6. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmaya, 80 ilköğretim okulundan 300 öğrenci katıldı. Yarışmada, ilk 50’ye giren öğrencilere birbirinden değerli ödüller verildi.

Okul Müdürü Hüseyin Taş, öğrencilerin gösterdikleri başarılardan dolayı, kendileriyle gurur duyduklarını söyledi. Yarışmanın anlamlı bir çalışma olduğunu dile getiren Taş, güzel eserlerin sergilenmesinin de kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Yapılan etkinliklerin devamlı hale gelmesi için çalıştıklarını bildiren Taş, “Yarışma, bir şenlik havasında gerçekleşti. Öğrencilerimizin resim alanındaki başarıları, onların erken yaşlarda keşfedilip kendilerini geliştirmeleri için bir fırsattır.” dedi.

Yarışmanın birincisi Piri Reis İlköğretim Okulu’ndan Rüveyda Betül Bahçeci olurken, ikinciliği Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’ndan Ecem Ateş, üçüncülüğü ise Kemal Rızvanoğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Büşra Erçin elde etti. Ödül törenine, okul idarecilerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

(CİHAN)


Güncel