Mersin'in başarılı öğrencileri ödüllendirildi

08 Mart 2012 - 10:56

MERSİN - Mersin Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, eğitimi dört duvar arasında düşünemeyeceklerini belirtti.

Vergi Haftası dolayısıyla düzenlenen slogan yarışması ile Satranç Federasyonunun düzenlediği satranç turnuvası ödül töreni Defterdarlık binası konferans salonunda yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül burada yaptığı konuşmada Vergi Dairesi Başkanlığının, Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde yaptıkları çalışmaları desteklediklerini belirtti.

Okul öncesi eğitimde 5 yaş grubunda Mersin’in birinci olduğunu anlatan Gül, “Biz öğrencilerimizin başarılarını önemsiyoruz; ancak başarıyı, sadece, okul ortamındaki akademik başarı olarak algılamamak gerekir. Öğrencilerimizin sosyal, kültürel kazanım ve başarıları da bizim için çok önemli. Aksi takdirde, öğrencimizi, istenmeyen ortam ve gruplara sevk etmiş oluruz. Çünkü eğitimi, dört duvarın arasına sıkışmış bir ortam olarak düşünemeyiz. Eğitim, aktif ve katılımcı bir süreci de beraberinde getirmektedir. Bu tür ihtiyaçları giderilmemiş bir öğrenciden mutlak bir başarı beklemek de doğru değildir.” diye konuştu.

Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy ise verginin öneminin yeni kuşaklara iyi anlatılması gerektiğini kaydetti. Dünyanın her tarafında kamunun en güvenilir finansman kaynağının vergiler olduğuna dikkat çeken Aksoy, “Dolayısıyla geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın da teminatı bu vergilerdir. Bu anlamda vergi 7’den 70’e herkesi ilgilendirmelidir.”dedi.

Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gülkız Tulay da federasyon olarak 81 ilde faaliyetlerini sürdürdükleri anlattı. Mersin son yıllarda bir çok alanda başarı sağladığını anlatan Tulay şöyle devam etti: “Mersin bu başarılarını satrançta da kanıtladı. Mersin, hem güven duygusu hem de teknik olarak çok iyi bir konumda. Mersin, başarı olarak son dört yılın en iyi kenti.”

Tören, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesiyle sona erdi.

(CİHAN)


Güncel