Mevlana Üniversitesi'nden dört yeni bölüm

10 Temmuz 2013 - 17:25

KONYA - Mevlana Üniversitesi 4. yılına 4 yeni bölüm açarak merhaba diyecek. Konya’nın ‘gönülden eğitim’ sloganıyla açılan ilk özel üniversitesi olan Mevlana Üniversitesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılında Mühendislik Fakültesi İngilizce Makine Mühendisliği, İşletme Fakültesi İngilizce Uluslararası Ticaret, Meslek Yüksek Okulu Adalet ve İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerine ilk defa öğrenci kabul edecek

Konya’da huzur dolu bir ortamda sadece eğitim-öğretimle gençleri geleceğe hazırlayan Mevlana Üniversitesi, öğrencilerine Lisans Yerleştirme Sınavı’nda aldıkları puan ve derecelerine göre yüzde 25, yüzde 50, yüzde 100 gibi değişen oranlarda burslu eğitim-öğretim alternatifleri sunuyor. Mevlana Üniversitesi, öğrencilerinin akademik başarısını, ulusal ve uluslar arası yarışmalarda (sportif veya bilimsel) elde ettiği dereceleri de öğrenim burslarıyla ödüllendiriyor. Mevlana Üniversitesi’ni tercih ederek yerleşme hakkı kazanan öğrenciler, istedikleri takdirde üniversitenin kampus içindeki veya kampüse yürüme mesafesindeki beş yıldızlı otel konforunda hizmet veren bay ve bayan yurtlarında kalma imkanına da sahip olabiliyor.

Yüksek kaliteli eğitim-öğretim, sağlam gelecek
Mevlana Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam, 2013 yılı LYS’de derece yapmış ilk 5000 arasına girmiş üniversite adaylarına çağrıda bulunarak, “Tercih listesini hazırlarken Mevlana Üniversitesi’nin sizler için hazırladığı imkanları ve fırsatları iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Mevlana Üniversitesi, öğrencilerine huzurlu bir şehirde, yüksek kaliteli eğitim ve iyi bir gelecek vaad ediyor.” dedi. Rektör Bahattin Adam, LYS’den başarıyla çıkmış ve tercih yapma aşamasında bulunan üniversite adaylarının hem tercihler konusunda, hem de Mevlana Üniversitesi hakkında merak ettikleri bütün soruların cevaplarını, www.mevlana.edu.tr internet adresinden ile üniversitenin 444 42 43 nolu çağrı merkezinden alabileceğini belirtti.

İlk mezunlarını 2013-2014 akademik yılı sonunda vermeye hazırlanan Mevlana Üniversitesi, öğrencileri için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında akademik kariyer yapma ve çalışma imkanları hazırlıyor. Türkiye ve dünyada eğitim, bilim, sağlık, kültür ve ekonomi alanında faaliyet gösteren vakıf, dernek, kurum ve her ölçekten işyeriyle işbirliği halinde bulunan Mevlana Üniversitesi’nde okuyan ve okuyacak olan öğrencilerinin, mezun olduklarında iş bulma sorunu büyük oranda olmayacak.

(CİHAN)


Güncel