MHP: Bölücülüğe prim veren yeni CHP ulusalcı kimlikten uzaklaştı

27 Ağustos 2012 - 16:18

İZMİR - MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’in, "MHP'nin aldığı oylarda pay sahibiyiz" şeklindeki ifadelerini sert bir dille eleştirdi.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan MHP İzmir İl Başkanı Karataş, “MHP’nin aldığı oylarda pay sahibi olduklarını söyleyen CHP İl Başkanı yine komik, yine cahilane ve yine pespaye ifadelerde bulunmuştur. Bu hezeyanları ‘Yeni CHP’ anlayışını hazmedememesine, ne yapacağını bilmez bir halde adresi şaşırmış olmasına ve siyasi basiretsizliğine bağlıyoruz. Hiçbir siyasi partinin il başkanı, dava arkadaşlarının oylarını başka partiye kaçırmış olmasını itiraf edemez. Görünen o ki söylem kargaşası yaşayan CHP, İzmir’de de oy kaybı korkusu yaşamaktadır. MHP’nin sigorta olduğunu kabul eden ve MHP’siz TBMM olamayacağını öne süren bu zihniyet bilmelidir ki MHP sadece TBMM’nin değil, bütün Türkiye’nin sigortasıdır! Sayın il başkanına sigortanın ne manaya geldiğini de hatırlatalım; sigorta, devreyi ve sistemi koruyan bir aygıttır, MHP de milleti ile bütünleşerek, milli birlik ve beraberliğimizi korumaya ant içmiş bir siyasi harekettir." dedi.

"SÖYLEM VE EYLEM ÇARPIKLIĞI VAR"

MHP'nin salvo yapan bir parti olmadığını, kurulduğu günden bu yana aynı söylemlerle hareket ettiğini anlatan İl Başkanı Karataş, “MHP, ne CHP gibi yeni adını alarak siyasi salvolara karışır ne de söylem ve eylemini değiştirir. Kurulduğu günden bugüne demokrasiye inanan MHP, Türkiye’nin, nerede durduğunu bilen tek siyasi partisidir. Ali Engin Bey, bölücülüğe prim veren yeni CHP’nin ulusalcı kimlikten uzaklaşmasını hazmedememiş olmalıdır ki ne yapacağını bilmez halde MHP’yi diline dolamıştır. Oysa bir önceki hafta bize muhalefet dersi vermeye kalkan Sayın Engin, AKP’yi unutmuş MHP ile uğraşmaya başlamıştır. Evet CHP artık ulusalcılıktan uzaklaşmış, milli değerleri savunamaz hale gelmiştir. Söylemiyle bölücülüğe destek veren bir konumda olan yeni CHP kendi içinde de çatışma yaşamaktadır. Ulusalcılar partiyi birer birer eleştirirken, sayın il başkanının bu tavrı son derece komiktir. Oysa sorgulaması gereken, partisinin sergilediği söylem ve eylem çarpıklığıdır. Bölücü söylemlerle, bölücülüğü siyasete taşıyan yeni CHP ulusalcı seçmenine ne cevap verecek onu düşünmelidir. Genel başkanları Kılıçdaroğlu, Apo’ya ev hapsini dillendirirken, Alaattin Yüksel’in, Hüseyin Aygün’ün, Hülya Güven’in söylediklerini İzmir ve Türkiye unutacak mıdır? MHP’yi PKK ile bir tutmaya çalışan bu zihniyet İzmirli hemşehrilerimizi kör mü sanmaktadır? İzmir’i çantada keklik gören bu anlayışın ilk seçimlerde halkımızdan nasıl bir cevap alacağını hep birlikte göreceğiz." diye konuştu.

(CİHAN)


Politika