Milli Takım bir boksör daha kazandı

28 Mart 2012 - 12:22

ADANA - Boks seçmelerinde Adana il birincisi olan 16 yaşındaki Utku Erdoğan, +80 kilogramda Yıldızlar Boks Milli Takım Kampına davet edildi.

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Adana’da yapılan boks seçmelerinde üstün başarı gösteren 16 yaşındaki Utku Erdoğan il birincisi olmuştu. Seçme müsabakalarını Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile birlikte izleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana birincisi Utku Erdoğan’ın elini kaldırmış, başarılarının devamını dilemişti.

Gösterdiği üstün performans nedeniyle +80 kilogramda 29 Mart - 9 Nisan 2012 tarihlerinde Mersin’de yapılacak Yıldızlar Boks Milli Takım Kampına davet edilen Utku Erdoğan, başarısını Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a borçlu olduğunu söyledi.

Aldırmaz’ın maddi ve manevi yanında olduğunu ifade eden genç sporcu, “Bugüne kadar bizden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Zihni Aldırmaz’a teşekkür ederim. Bana güvenenlere layık olmaya çalışacağım. Milli takım forması ile bundan sonra daha büyük başarılara imza atacağıma inanıyorum. Daha çok çalışıp dünya şampiyonluğu ve olimpiyatlarda Türkiye’yi ve Adana’yı en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi.

Genç sporcunun antrenörü ve babası Ercümend Erdoğan da, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın desteklerini hiçbir zaman unutmayacaklarını söyleyerek, “Sayın Başkanımızın katkıları sayesinde oğlum bu noktalara geldi. Şimdi hedefimiz bu yıl Haziran ayında yapılacak Yıldızlar Dünya Şampiyonasında başarılı olmaktır. Alacağımız madalyayı Başkanımız Zihni Aldırmaz’a takdim etmek en büyük hayalimizdir.” şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Güncel