MMP Başkanı Yılmaz: MGK kararı umut verici

30 Aralık 2010 - 14:36

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti (MMP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararınn ülkenin bölünmez bütünlüğü açısından umut verici olduğunu söyledi.

MMP Genel Başkanı Yılmaz, açıklamasında, MGK'dan çıkan son kararın Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü açısından milleti rahatlattığını belirtti. Yılmaz, "Bölünme tartışmalarının önüne güçlü yasalar ve bu yasaları uygulama kararını alabilecek kararlılıkta kadrolar geçebilir. Türkiye'de dil sorunu yoktur. Türk dili resmi dildir ve bundan da kimse rahatsız değil. İster Kürt, ister Çerkez, iste başka bir milleten olduğunu iddia eden kim olursa olsun, herkesin iki temel sorunu vardır. Birisi işsizlik diğeri güvensizliktir. MGK kararı umut verici. MGK kararları keskin ve kesin olmak zorunda." dedi.

Hükümetin görevinin, güçlü yasalarla milletin huzur ve bekasını sağlamak olduğunu hatırlatan Yılmaz, şöyle dedi: "Her isteyene evet diyen anlayışlar otorite olmaktan çıkmışlardır. Ne yazık ki Türk milleti yaklaşık 50 yılını Meclis'te var olan üç siyasi parti nedeni ile heba etmiş, geleceğini de umutsuz bir bekleyişe sürüklemiştir. Böyle dönemlerde MGK kararlarının kesin ve keskinliği milleti rahatlatmaktadır. 30 yılda Meclis'te bulunan üç parti Öcalan ve DTP'den siyasi kahramanlar yetiştirdiler. Bu siyasi partiler ve kadrolar değişmelidir. Sorun Öcalan ya da DTP değil, onlardan kahraman var eden üç siyasi partidir. Milletimiz, yeniden güçlü yasa ve güçlü millet ilkesi ile özellikle terörün her türlüsüne yasal düzenlemeler yapılarak idam yasasını Meclis'e getirmek zorundadır."


(CİHAN)


Türkiye