Moda Tasarımı Sertifika Programı’nı başarıyla tamamlayanlar sertifika aldı

08 Mart 2012 - 18:25

BURSA - Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu 2011-2012 1. Dönem Moda Tasarımı Sertifika Programı Mezuniyet Töreni, yarışma ile noktalandı. Moda Tasarım Sertifika Programı, katılımcılara, kendi moda tasarımlarını oluşturabilmeleri için gerekli mesleki bilgi ve becerileri kazandırılmayı, tasarım geliştirme ve uygulama süreçlerini hem kişiye özel (Haute Couture) hem de konfeksiyon bazında öğretilmesini sağlıyor.

Faruk Saraç başkanlığında Bursalı modacı Fatoş Öztürk, tekstilci Neşe Üstenci, Alfa Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Bayrak'tan oluşan jüri birinciyi seçmekte zorlandı.

Törenin açılışında bir konuşma yapan Faruk Saraç, "Yılların birikimini bu gelecek vaadeden öğrencilerle paylaşmak çok heyecan verici." dedi. Her gelişinde büyük bir zevk ve gurur yaşadığını söyleyen Saraç, Bursa'nın bu okula sahip çıkması gerektiğini dile getirdi. 18 sertifika öğrencisinin yarıştığı mezuniyet töreninde bir birinden farklı kıyafetler dikkat çekti.

Romantizm-Cemrem temalı kıyafetiyle Nurgül Bora birinci olurken, ödülünü Faruk Saraç ve Fatoş Öztürk'ün elinden aldı. İkincilik, Sonbahar-Yağmur temalı kıyafetiyle Ayşe Mutlu'nun oldu. İkincilik ödülünü, Juri Üyesi Neşe Üstenci takdim etti.
Üçüncülük ise Sonbahar ve Çam ağaçları temalı kıyafetin tasarımcısı ve uygulamacısı Tuba Özbek'in oldu. Tuba Özbek'in ödülünü de Bursa Kültür A.Ş Genel Müdürü Rıfat Bakan verdi. Tören sonunda, hak kazanan öğrencilere sertifikaları verildi.


(CİHAN)


Güncel