Münevver Karabulut için şarkı besteledi

30 Eylül 2009 - 14:35

Antalya'nın Alanya ilçesinde mahalli bir sanatçı, Münevver için yazdığı şiiri besteledi. Şiirin tanıtımını havuz içine girerek yapan Yakuphan Kılıç, yakında çıkaracağı albüme de Münevver Karabulut'a atfedilen şarkılara yer verecek.

Yerel sanatçı Kılıç, Manavgat 3. Noter'de tescillettirdiği Münevver şiirini dikkat çekmek amacıyla Sulu Park'taki havuzda okudu. Yasak olduğu gerekçesiyle zabıtalar tarafından havuzdan çıkartılmak istendi. Uzun uğraşlar sonunda belediye görevlilerini ikna eden sanatçı, vatandaşların ve turistlerin şaşkın bakışları arasında Münevver için yazdığı şarkıyı seslendirdi. Yakuphan'ı keyifle dinleyen turistler, şarkıcının bol bol fotoğrafını çekerek kamera kaydı aldı.

Yerel sanatçı Yakuphan, Karabulut cinayetinden çok etkilendiği için yazdığı şarkıyı bestelediğini söyledi. Yakında bir albüm de çıkaracağını ifade eden Kılıç, Münevver için yazdığı şarkılara da yer vereceğini söyledi. Cinayete akıl sır erdiremediğini dile getiren Kılıç, "Cem Garipoğlu cezasını çekmeli. Çocuk falan diyorlar. Cem'in çocuğa benzer bir hali yok. Kocaman insan. Cinayeti işleyen ve bir kızın başını kesen çocuk olamaz." dedi.

Kılıç, daha önce de hayranı olduğu Hülya Avşar ve Bülent Ersoy için daha önce Antalya'nın Alanya ilçesinde birer albüm çıkarmıştı.

ŞARKIDAN SÖZLER

Gönlünce bir ömür yaşayamadın

Türkü oldu senin dillerde adın

Ermedin gözünde kaldı muradın

Doyamadın gençliğine Münevver

Cem öldürdü seni, hiç mi sevmedi

Seninle eğlendi, gönül vermedi

Şu gençlik çağında yüzün gülmedi

Doyamadın gençliğine Münevver


(CİHAN)


Türkiye