Murat Aksu: Demirören, adeta kaçar gibi TFF'ye gidiyor

26 Şubat 2012 - 13:58

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi Murat Aksu, Yıldırım Demirören'in alacaklarını hibe etmesini yazılı olarak açıklaması gerektiğini belirterek, "Adeta kaçar gibi Türkiye Futbol Federasyonu'na gidiyor." dedi.

Beşiktaş Kulübü Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda devam ediyor. Murak Aksu, alacaklarını kulübe bağışladığını açıklayan kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e yönelik eleştirilerde bulundu. Aksu, Yıldırım Demirören'e yönelik eleştirilerinde şunları söyledi:

"Siyaset izlediğinizin farkında olmamıza rağmen Beşiktaşlılığımızdan sinemize çektik. Beşiktaş'ta bel altı siyaset yapanlar bir gün gelir altında kalırlar. İki yıl önceki kongrede Beşiktaş'ın ekonomik olarak uçurumun eşiğine geldiğini ve bu yanlış yoldan dönülmesi gerektiğini sert bir dille söylemiştik.

Yine üzülerek söylüyorum. Beşiktaş duruşu da yolu da parası da bitti. Maalesef büyük Beşiktaş, uçurumdan aşağı kayıyor. Geldiği günden beri, kulüp kasasından 2 milyara yakın para harcayan Demirören, yaklaşık 600 milyonluk borç, 100 miyonluk kişisel alacağı ile Beşiktaş'ı bırakıyor. Adeta kaçar gibi Türkiye Futbol Federasyonu'na gidiyor. Nereye gidiyorsunuz sayın başkan."

Federasyon başkanlığı adaylığının kaçış planı olduğunu kaydeden Aksu, "Şunu lütfen Beşiktaşlıların gözünün içine bakarak açıklayın. Beşiktaş Avrupa'ya bir kaç yıl gitmese de olur' açıklaması ne anlama geliyor. Beni dinleme nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederim aynı nezaketi Demirören'den de beklerdim." ifadelerini kullandı.

Aksu, "Hukuken şartlı bağış olmaz. Yıldırım Demirören, kulübe verdiği 100 milyonu nasıl verdiğini yazılı belgeyle açıklasın. Beşiktaş, kimsenin sadakasına muhtaç değil. Önce yaptığının hesabını verirsin. Sonra alacağının hesabını görür. Bağış yapıyorum diye, şartlı bağışla nasıl yapacağını anlatmadan sizleri aldatıp çekip gitmesini, hepinizin vicdanlarına bırakıyorum." diye konuştu.

Aksu'nun konuşmasının ardından salonda büyük alkış kopması dikkat çekti.

(CİHAN)


Spor