Muş Alparslan Üniversitesi Futbol Takımı galibiyete doymuyor

20 Mart 2012 - 10:56

MUŞ - Muş Alparslan Üniversitesi, üniversiteler arası salon futbolu müsabakalarında grup lideri olmayı sürdürüyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen, Üniversiteler Salon Futbolu Deplasmanlı Ligi'nde (ÜSFDL) F Grubu'nda bulunan takımın kadrosunu Abdullah Baykal, Kamil Çoban, Ercan Sayılgan, Erol Kaya ve Ali Yoksulabakan oluşturuyor. Üniversiteler Salon Futbolu Deplasmanlı Ligi'nde ayrıca Batman, Bitlis Eren, Adıyaman, Bingöl ve Dicle Üniversiteleri’nin takımları da yer alıyor.

İlk karşılaşmasını deplasmanda Batman Üniversitesi ile yapan Muş Alparslan Üniversitesi 4 - 7’lik skorla galip gelmeyi başardı. Maçın ilk yarısında, Batman Üniversitesi’nin öne geçmesine rağmen Ali Yoksulabakan’ın attığı golle beraberliği yakalayan Muş Alparslan Üniversitesi takımı, sonraki sürede atılan gollerle maçın ilk yarısını 2 - 2 berabere bitirdi.

Muş Alparslan Üniversitesi ikinci yarıya çok daha hızlı başlayarak 23 ve 25. dakikalarda attığı iki golle öne geçmeyi başardı. Rakip takım, bulduğu gollerle beraberliği yakalasa da Abdullah Baykal’ın attığı 3 golle Muş Alparslan Üniversitesi maçta 7 - 4 galip gelen taraf oldu.

Muş Alparslan Üniversitesi ikinci maçını Muş Fen Lisesi Spor Salonu’nda Bitlis Eren Üniversitesi ile gerçekleştirdi. Rakip Takımın maça hızlı başlamasıyla birlikte bir gol yiyen Muş Alparslan Üniversitesi 10. dakikada Ali Yoksulabakan’ın golüyle beraberliği yakaladı.

İlk yarının 2 - 2 berabere bitmesiyle birlikte takımlar ikinci yarıya başladı. İkinci yarıya moral ve motivasyon olarak çok iyi başlayan Muş Alparslan Üniversitesi maçın 30. dakikasında Abdullah Baykal’ın golüyle 3 - 2 öne geçmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda başka gol olmayınca Muş Alparslan Üniversitesi Futbol Takımı maçı 3 - 2 galip bitirdi.

Aldığı maçlarla grup liderliğini sürdürmeye devam eden Muş Alparslan Üniversitesi’nin bir sonraki rakibi Bingöl Üniversitesi. İki takım 30 Mart 2012 tarihinde Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu’nda saat 15.00’te karşı karşıya gelecek.

(CİHAN)


Spor