Muş Rekabet Kurumu Lisesi meslek lisesine dönüştürülecek

30 Aralık 2010 - 11:10

Atletizmde dünya birincisi çıkaran Muş Rekabet Kurumu Lisesi meslek lisesine dönüştürülecek.

Muş Mili Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın genel liseleri, Anadolu ve meslek Liselerine dönüştürme kararının ardından Muş Rekabet Kurumu Lisesi'nin meslek lisesine dönüştürüleceğini açıkladı.

Atletizmde dünya birincisi çıkaran Rekabet Kurumu Lisesi son sınıf öğrencileri de okul adının değiştirilmemesi için İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar'a ricada bulundular.

Okulun adının Rekabet Kurumu Meslek Lisesi olarak kalacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Bayraktar, "Bakanlığın genelgesini uyguluyoruz. Okulumuz bundan sonra meslek lisesi olarak hizmet verecek. Öğrencilerimiz bu konuda rahat olabilir. Rekabet Kurumu adı okulun Rekabet Kurulu tarafından yapıldığı için verilmiştir. Bundan böyle de Rekabet Kurumu Meslek Lisesi olarak eğitim ve öğretim vermeye devam edecektir." diye konuştu.

Rekabet Kurumu Lisesi öğrenci temsilcisi M. Ali Saatçi ise Rekabet Kurumu Lisesi'nin dünyada adı duyulan bir lise olduğunu belirterek, bu adın her zaman yaşatılmasını istediklerini kaydetti.

Öğrenci velilerinden Şehmus Solgun da öğrencilerin haklı bir istekte bulunduğunu belirterek, Muşlular olarak Rekabet Kurumu adının her zaman yaşatılmasını istediklerini ifade etti.


(CİHAN)


Türkiye