N.Ç. davası Ekim ayına ertelendi

17 Temmuz 2012 - 18:14

MARDİN - Kamuoyunda, 'utanç davası' olarak bilinen ve 10 yıldır devam eden N.Ç. davası, bir kez daha ertelendi. Duruşma, sanıklarla ilgili eksiklerin giderilmesi için 2 Ekim 2012 tarihine ertelendi.

Mardin’de, 10 yıl önce, iki kadın tarafından para karşılığı 26 erkekle birlikte olmaya zorlandığı öne sürülen N.Ç. davası bir kez daha ertelendi. Mardin'in Mazıdağı ilçesinde N.Ç. adlı kızın, 2002 yılında 13 yaşındayken 24 kişinin tecavüzüne uğradığı iddiasıyla açılan ve 10 yılda yerel mahkemenin verdiği kararın Yargıtay tarafından kısmi olarak bozulması nedeniyle, Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davanın 4'üncü duruşması yapıldı.

Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava duruşmasında, önceki duruşmalara mazeretsiz katılmayıp ifade vermeyen 19 kişiden 18'i ifade vermişti. İfade vermeyen 1 kadının tutuklanması çıkartılarak ifade verilmesine karar verildi. İfade vermeyen kadının tutuklanması ve ifadesinin alınması ile birlikte 21 sanıkla ilgili eksikliklerin giderilmesi için duruşma 2 Ekim tarihine ertelendi.

N.Ç.'nin avukatlarından Reyhan Yalçındağ, Eren Keskin ve Erdal Kuzu, mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı. Duruşma, sanıklar ile ilgili eksiklerin giderilmesi için 2 Ekim 2012 tarihine ertelendi.(CİHAN)


Güncel