Narman Kaymakamı Atasoy, gazi Akyüz’ü ziyaret etti

30 Eylül 2012 - 12:04

ERZURUM - Erzurum Narman Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Bingöl’de teröristlerin sivil askerlere yönelik düzenlediği saldırıda ayağından yaralanan kısa dönem piyade er İsmail Akyüz’ü evinde ziyaret etti.

Kabul toplama merkezlerindeki (KTM) sivil askerleri birliklerine taşıyan otobüs konvoyuna 18 eylül günü gerçekleştirilen terörist saldırıda; 10 mehmetçik şehit olmuş, 70 asker ise yaralanmıştı. Saldırıda, Narman Araköy'de yaşayan ve Amasya’daki birliğinden Van’ın Erciş ilçesine otobüs konvoyu ile gitmekte olan piyade er İsmail Akyüz de hain saldırıda, ayağına isabet eden şarapnel parçasıyla yaralanmıştı. Saldırı sonrasında Erzurum Mareşal Fevzi Çakmak Asker Hastanesi’nde tedavi altına alınan Akyüz, taburcu edildikten sonra köyüne döndü.

Gazi er Akyüz’ü, Kaymakam Atasoy, İlçe Jandamma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Türkmen, İlçe Emniyet Amiri İskender Güray Keskin evinde ziyaret etti. Kaymakam Atasoy, Akyüz’e ve ailesine geçmiş olsun temennisinde bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyük ve güçlü olduğunu belirten Kaymakam Atasoy, "Devletimiz güçlü ve kuvvetlidir. Hainlerin hakkından gelecektir. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Devlet olarak her zaman sizin yanınızdayız.” dedi.

Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden bir ambulans ve sağlık ekibini Gazi Akyüz’ün tedavisine tahsis etti. Gazi Akyüz ise kendisinin Narman’a bağlı Serinsu Köyü İlköğretim Okulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yaparken, kısa dönem er olarak vatani görevini yaptığını kaydetti. Saldırıda ayağından yaralandığını belirten Gazi Akyüz, ”Hain saldırıya maruz kaldık. 10 arkadaşımız şehit oldu. Melletimiz, bayrağımız ve vatanımız için bizler de canımızı seve seve vermeye hazırız.” diye konuştu.

Akyüz’ün çiftçilikle uğraşan babası Ali Akyüz ise oğlunun kalleş saldırıdan yaralı olarak kurtulmasının mucize olduğunu anlattı. Saldırıda şehit olanların ailelerine rahmet ve yaralı erlere şifa dileyen baba Akyüz, ”Oğlum yaralı kurtuldu ama oğlum saydığım 10 vatan evladı kalleş saldırıda şehit düştü. Buruk bir sevinç yaşıyorum.” şeklinde konuştu.(CİHAN)


Güncel