Natu, Samsunlu engelli çocukların dans gösterisini fotoğraflayacak

28 Haziran 2010 - 17:28

Ünlü moda fotoğrafçısı David Sean Natu, Samsun'a gelerek engelli çocukların dans gösterisini fotoğraflayacak.

Samsun'da dans eğitmenliği yapan Gamze Birsöz'ün engelli minikleri dans ettirerek Türkiye de bir ilke imza atması dünyaca ünlü moda fotoğrafçısı David Sean Natu'nun da dikkatini çekti. İkilinin yaptığı işbirliği ile Samsun'da gerçekleşecek olan ve geliri engelli miniklerin daha rahat dans edebilmeleri için harcanacak bir organizasyona imza atılacak. Natu'nun çekeceği fotoğraflar, yurt içi ve yurt dışı sergilerinde de kullanarak dünyaya tanıtılması amaçlanıyor.

3 gün daha Samsun'da kalacak olan Natu, burada bazı kurum ve kuruluşları da ziyaret edecek. Samsun'da bireysel ve bazı özel kurumlarda dans eğitmenliği yapan Gamze Birsöz, geçtiğimiz aylarda ulusal ve yerli medya da günlerce gündemden düşmeyen ve Türkiye'de bir ilk olan Bedensel engelli miniklerle tekerlekli sandalyede latin dansları eğitimi vererek bir çok gösteri yapması geniş yer almıştı.

Ulusal medyayı devamlı takip eden David Natu, kendisinde bir toplumsal sorumluluk hissederek öncelikle Türkiye ve Avrupa olmak üzere tüm dünyada fotoğraf sergisi açarak bu duyarlılığı tüm dünyaya gösterme çabası içinde olduğunu söyledi. Natu, gerçekleştirilecek organizasyonların içerisinde gönüllü olarak bulunacağını belirterek, isteyen olduğu taktirde, bireysel ve özel fotoraflar çekip hiçbir ücret almadan gelirin tamamını engelli miniklere tekerlekli dans sandalyesi alınması için yardımcı olacağını kaydetti.

Natu, kendisini Samsun'a davet eden Amisos 55 Engelliler ve Spor Kulübü ve Gamze Birsöz'e teşekkür etti.


(CİHAN)


Türkiye