Nevşehir’de çocuk tiyatro günleri başladı

21 Nisan 2012 - 14:17

NEVŞEHİR - Sadri Alışık Çevre Tiyatro Topluluğu oyuncularının çocuklara yönelik hazırladıkları 'Lafonten Orman Mahkemesi'nde isimli oyunu Nevşehir’de sergilemeye başladı.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 6 Mayıs tarihine kadar devam edecek oyuna çocuklar ile ailelerinin ilgisi oldukça yoğun oldu.

Kültürel ve sanatsal alanlardaki çalışmalara çocukların katılımlarının sağlanması ve böylelikle çocukların en önemli görsel sanat dalları arasında yer alan tiyatro sevgisinin kazandırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Bosch Ev Aletlerinin sponsorluğunda ve Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün işbirliği ile Sadri Alışık Çevre tiyatrosu oyuncuları, Yalvaç Ural’ın masallaştırdığı ve Mehmet Önder’in yönettiği “Lafonten Orman Mahkemesinde” isimli oyunu sergiledi.

Çocukların yanı sıra ailelerinin de ilgi gösterdiği “ Lafonten Orman Mahkemesi “isimli oyun, 22 Nisan 2012 tarihlerinde saat 12.00’de, 29 Nisan 2012 tarihinde saat 12.00, 14.00’de ve son olarak 5-6 Mayıs 2012 tarihlerinde de saat 12.00’de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

İnsanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal dengenin korunmasına yönelik mesajların verildiği oyuna katılan tüm çocuklara çeşitli kitaplar ve oyuncaklar hediye ediliyor.

(CİHAN)


Kültür Sanat