Nevşehir’de fuhuştan 5 kişi adliyeye sevk edildi

30 Nisan 2013 - 15:29

NEVŞEHİR - Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerinin üç aydır yaptıkları takip sonucunda yapılan operasyonda para karşılığında fuhuş yaptıkları ve fuhuşa aracılık yaptıkları tespit edilen 4’ü bayan 5 kişi adliyeye sevk edildi.
Asayiş Şube ekipleri 3 aydır yaptıkları takip sonrasında Nevşehir merkezde bulunan üç ayrı adrese operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda S.Ç adlı erkek ile L.G, Y.K, A.Y, ve Azerbaycan kökenli N.İ adlı kadınlar gözaltına alındı. Sanıklar alınan ilk ifadelerinin ardından fuhuş yapmak, fuhşa aracılık ve yer temin etmek suçlamaları ile adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin fuhuş amacıyla Nevşehir merkeze bağlı Çat yolu, Uçhisar yolu ve Gülşehir ilçesi yakınlarındaki boş arazileri kullandıkları da öğrenildi.
Öte yadan aynı operasyonda fuhuş yaptığı iddia edilen M.C, F.T, F.D ve Azeri kökenli A.K’da polis tarafından gözetim altına alındı. Bu kişilerin sanıklar tarafından fuhuşa zorlandığı tespit edilince, ilk ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

(CİHAN)


Güncel