Öğrenciler, hazırladıkları internet sitesinin tanıtımı için belediye başkanından reklam panosu istedi

30 Aralık 2010 - 11:08

Sivas Suşehri'nde okuyan 5 öğrenci, hem proje yarışmasına katılmak, hem ilçe esnaflarının tanıtımı için kuracakları web sitesi için Belediye Başkanı Sedat Sel'den destek istedi. Öğrenciler, Başkan Sel'den, sitenin tanıtımı için 2 reklam panosu istedi.

Suşehri Ticaret Meslek Lisesi 11. sınıfta öğrenim gören Kürşat Karşılar, Hüseyin Gültekin, Yusuf Karaca, Serkan Şahin ve Kadir Şahin isimli öğrenciler, Sivas'ta düzenlenecek proje yarışmasına katılmak için, ilçe esnaflarının tanıtılması amacıyla kuracakları web sitesi için Belediye Başkanı Sedat Sel'den destek istedi.

'www.susehriticaretrehberi.com' adı altında kuracakları web sitesi hakkında Başkan Sel'e bilgi veren öğrenciler, sitede ilçe esnafının tanıtımının yapılacağını, aynı zamanda okullar arası Sivas'ta düzenlenecek olan proje yarışmasına da bu siteyle katılacaklarını dile getirdi.

Bu konuda ilçede bulunan reklam panolarından 2 tanesinde kendilerinin tanıtımının yapılması için Başkan Sel'den destek isteyen öğrencilerin isteğini memnuniyetle karşılayan Başkan Sel, "Sizler geleceğin mimarları olacaksınız. Böyle bir web sitesi çalışmasıyla hem ders olarak, hem de ilçe esnaflarımızın tanıtımını internet üzerinden tüm dünyaya tanıtacak olmanız bizleri sevindirmiştir. Bizler de yerel yönetimler olarak her zaman sizlerin destekçisiyiz ve her zaman yanınızdayız. Gelişen ve büyüyen dünyamızda artık her şey internet üzerinden yapılmaya başlandı. Hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisi oldu. Öğrencilerimizin böyle bir çalışma yapması çok güzel. Bu ve bunun gibi, öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesi ve daha çok çalışmalarını arzuluyoruz." dedi.


(CİHAN)


Türkiye