Oktay Usta Bahar Koleji’nde yemek şovu yaptırdı

20 Mart 2012 - 14:16

MERSİN - Özel Yıldırımhan Bahar Koleji’nin davetlisi olarak Mersin’in Tarsus ilçesine gelen aşçı Oktay Aymelek, yarışmacılara yemek şovu yaptırdı.

Samanyolu Televizyonunda yayınlanan Yeşil Elma programının sunucu ve aşçısı Oktay Usta Tarsuslularla Yıldırımhan Bahar Kolejinde buluştu. Bahar Koleji bahçesinde düzenlenen ‘’en güzel pasta yapma’’ yarışmasına öğrenci velileri ve Tarsus halkı yoğun ilgi gösterdi.

Yarışmada sunuculuk da yapan Oktay Usta, portakal kabuğundan gül, salatalıktan lale, limondan fare, pırasadan palmiye yapma gibi mini yarışmalarla da bayanları yarıştırdı. Programın yoğun ilgi görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Oktay Usta, Tarsus’un yöresel yemeklerini çok beğendiğini belirtti.

Yaklaşık bin iki yüz Tarsuslu hanımın katıldığı program da Özel Bahar Çocuk Akademisi öğrencileri de gelen konuklara birbirinden ilginç gösteriler sunarak onları eğlendirirken, okul annelerinin düzenlediği kermes de büyük beğeni topladı. Yarışma da En Güzel Pastayı yaparak dereceye giren üç hanıma çeşitli ödüller verildi. Yarışmada birinciliği Elif Şahin , ikinciliği Ayşe Kara, üçüncülüğü ise Nuriye Yılmaz elde etti.

Ayrıca yarışma sonunda Oktay Usta’nın hatıra yemek önlükleri açık artırma usulü ile eğitim yararına satışa çıkarıldı. Elde edilen gelir çeşitli eğitim faaliyetlerinde kullanılacağını belirten Oktay Usta’nın bu jesti izleyicilerden büyük alkış aldı. Bayanların Oktay Usta ile fotoğraf çekimi için gösterdikleri ilgi de görülmeye değerdi.

Özel Yıldırımhan Bahar Koleji Müdürü Ali Erdoğan, Tarsuslu bayanların göstermiş oldukları yoğun ilgiden ziyadesiyle memnun olduklarını belirterek, bu gibi sosyal faaliyetlerin artarak devam edeceğini belirtti

(CİHAN)


Güncel