Öldüğü tam 8 yıl sonra anlaşıldı

13 Temmuz 2011 - 09:32

SİDNEY - Avustralya’nın Sydney kentinde yalnız yaşayan bir kadının öldüğü ancak sekiz yıl sonra anlaşılabildi. Sydney Polisi, şehrin iç kesimlerindeki Surry Hills’de bir evin teras katında sekiz yıl kadar önce öldüğü tahmin edilen yaşlı bir kadın iskeleti bulunduğunu açıkladı.
Üzücü olay, ölen kadının kocasının kız kardeşinin onu 2003 yılından beri görmediğini ihbar etmesi üzerine ortaya çıktı. İhbar üzerine Surry Hills’deki eve giden polis, 8 yıl önce öldüğü anlaşılan kadın iskeleti ile karşılaştı. Cesedin, evin üst katındaki yatak odasında yerde bulunduğu açıklandı.
Yaşlı kadın yaşamış olsaydı gelecek ay 87 yaşına girecekti. NSW Polisi’nden Başkomiser Vekili Zoran Dzevlan, ölümün şüpheli görünmediğini, ancak olayın bu kadar yıl sonra ortaya çıkmasının endişe verici olduğunu söyledi. Ölen kadının hayattaki tek akrabası olan kocasının kız kardeşi, onunla uzun bir süredir temas kuramadığını ve aile arasında husumet olduğunu söyledi.
Başkomiser Vekili Dzevlan, yaşlı kadının akrabaları ile görüşmediği için kendisine ne olduğu ile ilgili kimsenin bilgisi olmadığını söyledi.
Kocasının kız kardeşinin ise aile arasında ortaya çıkan ancak sebebi açıklanmayan bir durum üzerine yengesi ile kontak kurmak istemesiyle anlaşıldığını söyledi. Zoran Dzevlan “Elektrikler kesilmiş. Ancak ne kadar bir zamandır kesik bilmiyorum. 2003 yılından önce de adres değiştirildiği için bütün postalar o adrese yönlendirilmiş.” dedi.
Zoran Dzevlan, “Bu bizim için iyi bir ders aslında. Komşuluk ilişkilerinin bir kez daha ne kadar önemli olduğu bu son olaydan da çok iyi anlaşılmış oluyor. Özellikle yaşlı komşularımız varsa onlarla ilgilenmemiz gerekli. Eğer onları bir kaç gündür göremiyorsak mutlaka kapılarını çalıp, onların halini hatırlarını sormalıyız.” dedi.
Komşular ise eve hiç kimsenin girip, çıktığını görmediklerini söylediler. Semt sakinlerinden biri olan David adlı bir şahıs “Bu konuda çok bir şey yapılabileceğini düşünmüyorum. İnsanlar kimseyle görüşmeden münzeviler gibi bir kenara çekilip
yaşamayı tercih ediyorsa yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu sokakta herkes birbirini tanır, insan ilişkileri oldukça iyi” dedi.

(CİHAN)


Dünya