Osman Özköylü: Benim için büyük hayal kırıklığı

25 Ocak 2014 - 18:10

İSTANBUL - Ankaraspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, İstanbul BBSK karşısında takımını tanıyamadığını ve kendisi için hayal kırıklığı olduğunu söyledi. Teknik direktör Osman Özköylü, maçın hakemi Tolga Özkalfa'yı ise kendileri lehine bir penaltı vermediğini dile getirerek, eleştirilerde bulundu.

Deplasmanda İstanbul BBSK ile golsüz berabere kalan PTT 1. Lig lideri Ankaraspor'da teknik direktör Osman Özköylü, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sezonun en kötü futbolunu oynadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Bugün sahada Ankaraspor'un oynadığı oyun bu takımın hocası olarak benim için büyük bir hayal kırıklığı, bunu net biçimde söyleyebilirim. Maalesef maçtan önce konuştuklarımızı ne de temmuz ayından beri çalıştığımızı oturtmak istediğimiz oyun sisteminin hiçbir parçası, bugün ortaya çıkmadı. Biz de muhakkak sorun vardı. Sahadaki çabamız isteğimiz yeterli değildi. Ben bugün takımımı tanıyamadım. Karşımızda şampiyonluk yolunda en ciddi rakiplerimizden bir tanesi var. Onların bugün bize göre biraz daha iştahlı olması ve bu anlamda coşkulu oynaması bizim de işimizi açıkçası zorlaştırdı."

TOLGA ÖZKALFA'YA ELEŞTİRİ

Kötü oyuna rağmen aldıkları bir puanı 'iyi' olarak niteleyen Osman Özköylü, karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa'ya da sitem etti. Osman Özköylü, İstanbul BBSK lehine verilen penaltının hakemin takdiri olduğunu; ancak o pozisyondan iki dakika önce kendileri lehine de bir penaltının verilmediğini söyledi.

"Tolga Özkalfa, kendine göre doğru karar verdiğini düşünüyorsa sadece iki dakika öncesine gitsin cezasahasında Serkan'a yapılan harekete neden penaltı vermediğni bana izah etsin." diyen Özköylü, sözlerini şöyle tamamladı:

"Oyuncunun tendonlarına yapılan hamleyi görmemek görevden kaçmaktır. Maçın genelinde Tolga hoca iyi yönetim gösterdi; ancak net bir şekilde söylüyorum: Bizim o pozisyon penaltıydı. Yüzde yüz verilmesi gereken bir pozisyondu. Ve hakem tarafından verilmedi. Bu kötü oynumuzun mazareti olamaz; ama İstanbul BBSK'ye o penaltıyı veriyorsan diğer pozisyonu da net göreceksin. Hakemsen bunu yapacaksın. Süper Lig hakemiysen yapacaksın. Eğer FIFA kokartlı hakemsen yapacaksın. O penaltı pozisyonunun Tolga Özkalfa tarafından verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Maalesef orada bir sorumluluktan kaçtı."

Ankarasporlu futbolcu İsmail ise çok kötü futbol sergilediklerini belirterek, "Böyle olmasını istemezdik. Sahanın da kötü olmasına bağlıyorum. Biraz daha iyi oynayabilirdik. Son dakika penaltısına da diyecek bir şey yok. Aldığımız bir puan için sevinçli kötü oynadığmız için de üzgünüz." dedi.

Galip Güzel de bugünün kendileri için kötü geçtiğini kaydederek, lige kaldıkları yerden devam edeceklerini dile getirdi.

(CİHAN)


Spor