ÖSYM, sınav hizmetleri uzmanı alacak

21 Ağustos 2011 - 14:03

ANKARA - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), altı sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı alacak.
ÖSYM’nin duyurusuna göre, Biyoloji alanında Biyoloji Bölümü mezunu 2, Coğrafya alanında Coğrafya Bölümü veya Coğrafya Öğretmenliği mezunu 2, İstatistik alanında İstatistik Bölümü mezunu 1, Programlama alanında ise Bilgisayar Bilimleri Bölümü, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği mezunu 1 sözleşmeli sınav hizmetleri uzmanı alınacak. Adaylarda, özel dershane veya özel eğitim kurumlarında çalışmamış olmak, başkanlıkça yapılan sınavlara yönelik soru kitabı veya başka yayını bulunmamak şartı da aranıyor.
Başvuruda bulunacak adayların, ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinde yer alan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı olarak istenilen diğer belgelerle birlikte 07.09.2011 tarihi mesai saati bitimine kadar, ÖSYM Başkanlığı’na şahsen veya posta ile teslim etmeleri gerekiyor.
Açıklamaya göre, müracaat sonunda adayların beyan ettikleri KPSS, KPDS ve ÜDS puanları ÖSYM Başkanlığı'nca teyit edilecek. Başvurusu kabul edilen adaylara; mülakat tarihi, saati ve yeri 14.09.2011 tarihinde, adayların ikametgah adresleri ile elektronik posta adreslerine yazılı olarak tebliğ edilecek.

(CİHAN)


Güncel