Otoyolun Kocaeli kesiminde bayram yoğunluğu başladı

11 Ekim 2013 - 16:04

KOCAELİ - Kurban Bayramı tatili dolaysıyla yola çıkanlar, TEM Otoyolu Kocaeli kesiminde yoğunluk oluşturmaya başladı. Trafik ekipleri, güzergahta önlemlerini artırdı.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kurban Bayramı tatili süresince trafikte sıkıntı yaşanmaması için tedbirler aldıklarını belirterek, "Otoyolunun her iki istikametinde her 5 kilometre de bir ekip olacak." dedi. Vali Topaca, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Birol Şimşek ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Topaca, toplantıda Kurban Bayramı tatili süresinde yollarda alınacak tedbirleri de anlattı.

Resmi ve sivil ekiplerle denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten Topaca, şunları kaydetti: "Her iki istikamette geçen bayram başlatılan, her 5 kilometrede bir ekip uygulaması devam edecek. Hem trafiğin akışına müdahale etmeden, orada bulunması çok önemli faktör. Hem de yanlış kural ihlali yapan sürücülerin tespiti anlamında cumartesi ve pazar günleri dahil olmak üzere ekipler görev yapacak. Vatandaşlar bu hususta bu konularda bizlere yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Polisin amacı sadece ceza yazmak değil. Sürücülerin sağlıklı bir şekilde güvenli bir şekilde gittikleri noktalara erişmelerini sağlamaktır o yönde gayret vardır. Şunun da bilinmesini istiyoruz kural ihlali yapana da tolerans gösterilmeyecektir. Trafik para cezası uygulanacak."

(CİHAN)


Güncel