Öykü yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi

26 Mayıs 2011 - 18:00

GAZİANTEP - Özel Sanko Okulları kuruluşunun 10. yılı etkinlikleri kapsamında il genelinde düzenlediği “Hayalimdeki Şehir Gaziantep” temalı öykü yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Jüri tarafından yapılan değerlendirmede dereceye giren öğrencilere ödülleri Özel Sanko Okulları Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, törende yaptığı konuşmasına, edebiyata, söze önem veren gençleri kutlayarak başladı. Köylüoğlu, “Öykü düşlerimizin hayallerimizin sözcüklerle kağıda dökülmesidir. 10. yılımızda gençlerimizin hayallerindeki Gaziantep’i ifade etmelerini istedik. Bu şehir bizim, bu şehri bizler hayallerimizle ileriye götüreceğiz.” dedi.
Törene katılan yazar Çiğdem Gündeş ise öykülerin hayatı anlamak için iyi bir yol olduğunu belirterek, “Ne anlatıldığı değil, kime ve nasıl anlatıldığı önemli. Öykü okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz.” diye konuştu. Katılımcı okullara plaket, öğrencilere ise katılım belgelerinin verilmesinin ardından ilk üçe giren öğrenciler ödüllendirildi.
Birinci olan Vali Muammer Güler İlköğretim Okulu’ndan İrem Naz ve Ülgan Konukoğlu Anadolu Lisesi’nden Ozan Taşdemir tam altın, ikinci olan Hasan Celal Güzel İlköğretim Okulu’ndan Maide Yıldırım ve Gaziantep Kolej Vakfı Anadolu Lisesi’nden Barış Zeki Coşkun yarım altın, üçüncü olan Vali Muammer Güler İlköğretim Okulu’ndan Nilay Güntekin ve Nizip Çağan Anadolu Lisesi’nden Pınar Dağhan çeyrek altınla ödüllendirildi. Mansiyon alan öğrencilere ise kitap verildi.
Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikret Atak, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülhalim Ünverdi ve ilçe şube müdürleri ile katılımcı okullardan yönetici, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

(CİHAN)


Güncel