Özel Bulut ve kardeş okul Erkonağı İlköğretim Okulu Çanakkale Zaferi'ni kutladı

23 Mart 2011 - 11:40

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Özel Bulut İlköğretim Okulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni, kardeş okul seçtikleri Erkonağı İlköğretim Okulu öğrencileriyle kutladı.

Okul Müdürü Şahin Şahin, öğrencilerin, dönem içerisinde karşılıklı olarak kaynaşma projeleri ve kardeş okul uygulamasıyla bir araya geldiğini ifade etti. Şahin, ‘’Öğrencileri bu gibi kutlamalarda bir araya getirmek kardeşlik bağlarını güçlendirmede önemli. Kardeş okulların sık sık bir araya gelerek eksikliklerini giderme çok onur verici bir duygu.’’ dedi.
Erkonağı İlköğretim Okulu öğrencileri ve Bulut Koleji öğrencileri, kutlama programında bir arada gösteriler sundular ve oratoryo gösterilerini sergiledi.
Erkonağı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Nasuh Albay, böyle programların, öğrenciler üzerindeki veriminden ve kardeş okullarıyla aralarındaki destek ve duygu dolu pekişmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.
Öğrencilerden İbrahim Seval ise kardeş okullarındaki arkadaşlarını görmenin çok güzel olduğunu ifade etti. Seval, Çanakkale Zaferi'yle bir araya gelmenin mutluluğunu taşıdığını, kendilerinin de önümüzdeki resmi programda köyde kutlamaya katılacaklarını söyledi. Seval, "Çanakkale Zaferi, ecdadımızı anmanın verdiği onur kadar, öğrenci ve çocuklarımızın bu anma törenlerinde kaynaşmaları, bir arada bulunmaları köy-kent farkını aradan kaldırmaları, aralarında içten ve duygusal bağların oluşmasına ve yardımların devamlılığını arttırmaktadır." şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Güncel