Özel Mehmet Döğme İlköğretim Okulu'ndan kardeş okula yardım eli

30 Aralık 2010 - 11:07

Kilis Özel Mehmet Döğme İlköğretim Okulu, kardeş okul olarak seçtiği Karacaoğlan İlköğretim Okulu'na Yardım elini uzattı.

Yardımlaşma ve dayanışma gibi olguların toplumu bir arada tutan temel dinamiklerden olduğunu belirten Mehmet Döğme İlköğretim Okulu Müdürü Fakrullah Akdursun, "Türk milleti olarak bu yüce erdemleri taşıdığımızın en güzel örneklerinden birini de düzenlediğimiz bu yardım kampanyasında görmüş olduk. Kardeş okulumuz olan Karacaoğlan İlköğretim Okulu uzaklığı ve ulaşım sıkıntısına rağmen hiçbir zorluk bizi yolumuzdan geri çevirmedi." dedi.

Akdursun, hissettiklerini şu şekilde anlattı: "Bizi nelerin beklediğini aslında az çok hepimiz biliyorduk. Ama tam olarak emin olamadığımız tek şey oraya vardığımızda neler hissedeceğimizdi. Küçücük bedenleriyle yaşamın ve doğa koşullarının zorluklarını göğüslemeye çalışan kocaman yürekleri ve ışıldayan gözleri vardı minik kardeşlerimizin. Kardeş okulumuzu ziyaret ettik."

Karacaoğlan Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Narin, Mehmet Döğme İlköğretim Okulu'nun yaptığı ziyaretin çok önemli olduğunu, kendi okulunun kardeş okul olarak seçilmesinden de büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Karacaoğlan, İlköğretim okuluna yapılan kitap, kırtasiye ve giysi yardımının her iki okul arasında dostluk, kardeşlik bağlarının güçlenmesine yapacağı katkının da unutulmaması gerektiğini belirtti. Özel Mehmet Döğme İlköğretim Okulu Müdürü Fakrullah Akdursun, amacının okullar arasında kaynaşmayı sağlarken öğrencilerimizin yardımlaşma duygularını pekiştirmek olduğunu söyledi. Yardım kampanyasına katılan tüm öğrencilere teşekkür eden Akdursun, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.


(CİHAN)


Türkiye