Özel Sanko’lu öğrenciler kariyerleri için ilk adımı attı

14 Nisan 2011 - 17:37

GAZİANTEP - Gaziantep Özel Sanko Okulları, 9. ve 10. sınıf öğrencilerine, insan hayatında önemli bir karar aşaması olan meslek seçimi konusunda bilinçli davranmaları için Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri düzenledi.
Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 9. Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri'ne hemen her alanda mesleğinin uzmanı olanlar davet edilerek öğrencilerle buluşmaları sağlandı. Öğrencilerin tercih edecekleri meslekler hakkında doğrudan bilgi edinmelerini amaçlayan paylaşımda, Dr. Tevfik Güç, Dr. Recep Akpınar, Diş Hekimi Doğuş Okar, Eczacı Mekke Kaya, Psikolog Pelin Özufacık, Avukat Celal Üstünboyar, Avukat Abdulkadir Güzel, Yeminli Mali Müşavir Sabri Hamamcı, Bankacı Uğur Bacaksız, İkdisadi ve İdari İşler Uzmanı Ali Düzkaya, Kimya Mühendisi Oya Hengirmen, İnşaat Mühendisi Ömer Kazaz, Makine Mühendisi Utkan İnce, Tekstil Mühendisi Mehmet Bozfırat ve Endüstri Mühendisi Erkan Evran deneyimlerini aktararak, mesleklerinin dünü, bugünü ve yarınını anlattı.
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, bu organizasyonun öğrencilerin 9. sınıf sonunda alan seçimini daha sağlıklı yapmalarına, kariyer hedeflerini şimdiden belirleyerek geleceklerini kararlı ve tutarlı planlamalarına katkı sağlayacağını belirtti.

(CİHAN)


Güncel