Özel Serhat Nevbahar İlköğretim Okulu'ndan büyük başarı

17 Temmuz 2012 - 15:18

VAN - Van Özel Serhat Nevbahar İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Yıldız, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre bu yıl da büyük bir başarıya imza attıklarını açıkladı.

Yıldız, Van'ın her zaman olduğu gibi bu yıl da başarı çıtasını yükselttiklerini belirtti. Özel Serhat Nevbahar İlköğretim Okulu olarak öğrencilerinin elde ettiği başarılar ile Van'ın başarı çıtasını Türkiye'de yükseltmek için çalıştıklarını anlatan Mehmet Yıldız, "Son yıllara baktığımızda Özel Serhat Eğitim Kurumları gerek SBS, gerek LYS sonuçlarında birkaç öğrencisiyle değil tüm öğrencileri ile büyük başarılara imza atmışlardır. Ayrıca bu yıl Van olarak büyük bir acı yaşadık. Yaşanılan acı ile birlikte birçok öğrencimiz farklı şehirlere gitmek zorunda kaldı. Depremden sonra okulların tekrar açılması ile birlikte, ders saatlerini artırarak ve yoğun bir tempo ile kısa sürede öğrencilerimizin eksikliklerini tamamladık." dedi.

Deprem dolayısıyla farklı şehirlere giden öğrencilerinin de gittikleri yerlerde çok başarılı olduklarını öğrendiklerini kaydeden Yıldız, "Buna rağmen yine Van geneli ilk 10 öğrenciden 5 öğrenci Serhat Eğitim Kurumları'ndan. Buradan gerek Van'da gerekse diğer illerdeki öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Özel Serhat Nevbahar İlköğretim Okulu öğrencilerinin SBS sonuçlarına göre başarı elde etmesini sağlayan tüm öğretmenlerimizi, öğrenci velilerimizi ve öğrencilerimizi bir kez daha kutluyorum, kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

(CİHAN)


Güncel