Özhan Canaydın’ın oğlu Murat Canaydın: Mali kurulda yaşanılanlardan üzüntülüyüm

17 Nisan 2011 - 12:07

İSTANBUL - Galatasaray’ın başkanlarından merhum Özhan Canaydın’ın oğlu Murat Canaydın, geçen günlerde gerçekleştirilen sarı – kırmızılı kulübün Mali Genel Kurulu’nda Galatasaray başkanına gösterilen tavırdan hoşnut olmadığını ima etti.
14. Geleneksel Pertevniyal Koşusu, bu yıl Galatasaray Kulübü başkanlarından merhum Özhan Canaydın anısına gerçekleştirildi. Organizazyonda Beşiktaş Kulübü eski başkanı Süleyman Seba, Özhan Canaydın’ın oğlu Murat Canaydın ve Galatasaray’ın ve milli takımın eski futbolcusu Hasan Şaş da yer aldı.
Murat Canaydın, organizasyonla ilgili olarak babasının ölümünden beri kendilerine gösterilen ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek, “Allah herkesten razı olsun. Anısına yapılan şeylerden yorgun düştük; ama bu yorgunluk mutluluk veriyor.” dedi.
Galatasaray’ın içinde bulunduğu durumla ve seçim süreciyle ilgili soruları da yanıtlayan Canaydın, “Galatasaray büyük bir camia; mutlaka doğru yolu bulacaktır. Şu an görünen 2 – 3 adaylı bir seçim olacak. Arzu ederdim ki seçime kuvvetli bir yönetim tek liste gidilsin. Ama demokratik ortamlarda her şey mümkün. Galatasaray için hayırlı olsun Galatasaray her zaman doğru yolu bulur. Galatasaray, Türkiye’nin en büyük camiası.” ifadelerini kullandı.
Canaydın, başkan Adnan Polat’la ilgili de “Sayın Adnan Polat da seçime girsin girmesin, kulübe faydalı işler yapmıştır. Galatasaray başkanı böyle durumlara düşürülmemeli. Mali kurulda yaşanılanlardan ben üzüntülüyüm.” şekinde konuştu.

HASAN ŞAŞ: BUNDAN DAHA KÖTÜSÜ KÜME DÜŞMEK OLUR
Galatasaray’ın eski futbolcusu Hasan Şaş ise sarı – kırmızılı kulübün çok kötü bir dönem yaşadığını belirterek, “Bundan daha kötüsü küme düşmek olur.” dedi.
Galatasaray’ın daha önceden de bu durumlara düşebileceğini; ancak şampiyonluklarla sıkıntıların örtüldüğünü dile getiren Hasan Şaş, “Her şey ortada Galatasaray çok kötü bir dönem yaşıyor. Zaman zaman büyük takımlar bu dipleri görebiliyorlar. Önemli olan buradan ders çıkarmak. Durumu iyi analiz ederlerse başarılı olurlar. Ama bu dönem gerçekten Galatasaray taraftarlarının ve hiçbirimizin unutamayacağı bir dönem. Bundan daha kötüsü küme düşmek olur. Allah göstermesin. Bence bu dönem bir daha yaşanmaz.” İfadelerini kullandı.

GALATASARAY İÇİN İYİ ŞEYLER YAPMAK İSTİYORUZ
Hasan Şaş, bir soru üzerine Galatasaray’da görev alabilecek duruma geldiklerini kaydederek, Galatasaray için iyi şeyler yapmak istediğini söyledi.
Kulübe her hangi bir kırgınlığının da kalmadığını belirten Hasan, “Biz hizmetimizi verdik çok kupa kaldırdık. Birçok şampiyonluk gördük. Onun dışında tekrar görev almak durumunda hissediyorum kendimi. Tecrübemizle de bunun üstesinden çok rahat geliriz diye düşünüyorum.” diye konuştu.
Özhan Canaydın hakkında da konuşan Hasan Şaş, “Çok değerli bir insan, değerli bir başkan. Bu tip insanları unutturmamak lazım. Biz de elimizden geldiğince bu tür organizasyonlara destek veriyoruz.” şeklinde konuştu.
Bu arada koşuların startını Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba verirken, organizasyondan önce yaptığı kısa açıklamada, “Rahmetli Özhan Canaydın’la çok iyi bir dostluğumuz vardı. Allah gani gani rahmet eylesin. Eksik olmasınlar böyle bir alaka göstermişler. Görevimizi yapmaya geldik.” diye konuştu.
Öte yandan Seba, Beşiktaş’ı ima ederek başka konularda konuşmak istemediğini sözlerine ekledi.

(CİHAN)


Spor