Öztürk: Hayatın içindeyim, kimseye kırgın ve kızgın değilim

17 Nisan 2011 - 12:30

SAMSUN - AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, tekrar aday gösterilmediği için kimseye kırgın ve kızgın olmadığını, ömrü yettiği sürece 'Vatandaş Fatih' olarak Samsun halkına hizmet edeceğini söyledi.

24. dönem milletvekilliği seçimleri için aday gösterilmeyen Fatih Öztürk, veda turuna çıktı. Siyasi kimliği ile basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Öztürk, helallik istedi.
Dostlar için milletvekili olmak gerekmediğini ifade eden Öztürk, “Dostluklara çok değer veriyorum. Kağıt üzerinde bakıldığı zaman her yerde kazanan ve kaybedenler var. Aday gösterilmediğim için kaybetmiş gibi görünebilirim. Ama, 4 yılda kazanan taraf olduğumu düşünüyorum. Çünkü, bu sürede Samsun’da yüzlerce, binlerce arkadaş, dost, can yoldaşı kazandım. Normal hayatımda bu kadar arkadaşlığı görebilme şansım yoktu. Siyasetteki en büyük kazancım benim için bu oldu. Böyle arkama dönüp baktığımda kaybeden değil, kazanan taraf olduğumu görüyorum. Yoksa siyaseti ömür billah sürdürmek için yola çıkmadım. Dün Samsun’un 17 ilçesini gezdim. En çok ‘kırgın mısın’ sorusuna muhatap oldum. İnanın bunu siyasetçi söylemi olarak görmeyin. Kırgın da küskün de değilim. Çünkü ortada kaybedilmiş bir durum görmüyorum.” dedi.

Doğduğu şehre hizmet etmeyi çok sevdiğini, hizmet için illa da siyasetçi olmak gerekmediğini kaydeden Öztürk, şöyle konuştu: “Benim misyonumda milletvekilliği, olmazsa olmaz değildir. Ben milletvekilliğini doğduğum şehre hizmet adına kullandım. Ama ben daha önce doğduğum şehirde il müdürlüğü yaparak da hizmet edebilmişim. Yani hizmet kategorisini illa siyasetle özdeşleştirmek istemiyorum. Bir şehre hizmet için siyasetçi olmak da gerekmiyor. Farklı kategoriler de hizmet için olabilir. Kısaca bürokrat ve siyasetçi olarak hizmetimden sonra bundan sonraki süreçte ‘Vatandaş Fatih’ olarak da hizmet edebilirim. Bu şehri harbiden seviyorum. Bu şehir benim için özel bir şehir. O nedenle kırgın ve kızgın değilim. Ama en önemlisi yüzlerce dostları olan bir kardeşinizim. En çok sevindiğim; bu şehrin herhangi bir caddesinde baştan sona yalnız başıma dolaşabiliyorsam; görevimi yapmış kabul ediyorum kendimi. Siyasetteki kazancım da bu olmuştur. Sokağa çıkamayan siyasetçiler olmuştur geçmiş dönemde. Herkese gücüm yettiğince yardımcı olmaya çalıştım. Güler yüzlü olmaya çalıştım. İşlerini yapamadıysam da sebebini anlattım. Bu da bana yeter. Bu anlamda herkese teşekkür ediyorum. 4 yıl tüm kalbini açan değerli dostlarıma teşekkür ediyorum.”
Basın mensuplarına da teşekkür eden ve helallik isteyen Öztürk, “Benim üzerimde çok hakkınız var. Bu şehirde Fatih Öztürk’ü insanlar tanıyorsa sizin çok büyük katkınız olmuştur. Bundan sonraki sürecin nasıl şekilleneceğini bilemiyorum. Hayatta farklı süreç insanın önüne gelebiliyor. Bu şehirde olduğum gibi, başka şehirde de olabilirim. 21 yaşından beri hayatın içindeyim. Bundan sonra da Samsun halkı ile birlikte olup, elimden geldiğince en iyi hizmeti vermeye çalışacağım." diye konuştu.

(CİHAN)


Politika